Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Říznutí? Na prodejně to zvládáme i bez náplastí!

Říznutí? Na prodejně to zvládáme i bez náplastí! Říznutí ani jiná drobná zranění nejsou na naší biooo prodejně žádným problémem.
Lucie van Koten
5,0 5
3

Říznutí? Na prodejně to zvládáme i bez náplastí! zdroj: shutterstock.com

Nedávno k nám zavítala paní. Na první pohled vysoce postavená manažerka, co odchází z kanceláře nebo z pracovní schůzky. Nádherný kabátek a boží kabelku však kazila krvácející pravá ruka. Konkrétně prst. Paní se prý dost nešikovně řízla a jestli prý neprodáváme náplasti, obvazy či aspoň kapesníky.

Bohužel neprodáváme. Snad v lékárně naproti, ale zkrvená dlaň nevypadala, že by zvládla cestou nezakapat půlku Kotvy, a tak jsme paní nabídli aspoň ubrousek. Bohužel na prodejně nemáme vodu, a tak manipulace s béžovým kabátkem tak, aby se krve ani nedotkl, nebyla jednoduchá. Paní si nakonec prst obvázala a že si skočí pro tu náplast. Prý to nic není, malé povrchové škrábnutí, ale bolí to, pálí to a teče z toho víc krve, než by si kdy pomyslela, že v tom prstu má.

Pravda, nevypadalo to nejlíp a ubrousek prosakoval. Rozhodly jsme se tak pro lehčí dezinfekci rány – levandulový éteráček. „Ukažte prst, já vám tam kápnu levandulku. Vyčistí to a zahojí.“ Moc nechtěla, prý to vezme doma kysličníkem, tyhle olejíčky se stejně používají jen do aromalampy.

Říznutí? Na prodejně to zvládáme i bez náplastí!

Ale měla jen jednu ruku, a tak se neubránila. Dostala tedy nálož levandulky, zřejmě nejhojivějšího éterického oleje, a s ovázaným prstem v ubrousku odešla. Krvácení to nezastavilo, ale štípalo to pěkně, což jí zřejmě uklidnilo a brala to jako známku toho, že rána je vyčištěná. Odcházela navíc omámená levandulovou silicí, a tak nám odpustila i to, že pomůcky první pomoci neprodáváme.

Jaké bylo naše překvapení, když se paní druhý den vrátila. Rána se jí prý krásně zahojila, už tam je opravdu jenom škrábanec.

Máme vždycky radost z lidí, kteří přijdou a zpětně se chlubí výsledky. Takhle jsme už na prodejně umíchali několik „parfémů“ a vymysleli plno kombinací pro vlastní deodorant nebo masážní olej.

Podívejte, když už tam ty testery éteráčků jsou, tak nechť se použijou. Není to jen na ovonění. To si k nám klidně přijďte s bolestí krku a kápněte si šalvěj. Jenom tak se vlastně pozná, co všechno ty éteráčky umějí. A že nejsou jenom do aromalampy.