Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

georganics: zero waste ústní hygiena

Přírodní zubní pasty v tabletkách od georganics zdroj: georganics

Otázka dne zní: je možné mít koupelnu bez plastů a toxických látek? 

Samozřejmě, že ano! 

Koupelna je paradoxně jedním z míst, kde shromažďujeme nejvíce plastů: šampony, kondicionéry, mýdla, tělová mléka, aviváže, pěny na holení, deodoranty, zubní kartáčky, zubní pasty a ústní vody… zpravidla vše v plastových obalech. Možná už i vy patříte k těm, kdo se snaží produkty denní potřeby nahrazovat udržitelnými alternativami, ale pořád vám to kazí poslední dva vyjmenovaní?

V průměru člověk používá minimálně 12 zubních past ročně, které s největší pravděpodobností (v tom lepším případě) skončí na skládce. Co takhle kdyby vám zubní pasta nebo ústní voda, s trochou nadsázky, vydržela až do příštích Vánoc? Že to zní bláznivě? Tak se s námi podívejte na zoubek značce georganics a kdo nevěří, ať tam běží.

O značce

Jde o poměrně mladou britskou značku zaměřenou na vývoj, výrobu a prodej účinných a udržitelných produktů pro každodenní péči o ústní dutinu. Věří, že v přírodě najdou všechno, co potřebují a není třeba cokoliv nahrazovat syntetikou. 

Pracují pouze s etickými a ekologickými přísadami, které odebírají od lokálních dodavatelů a veškeré produkty vyrábí v Anglii - v samém srdci Sussexu.

Sami výrobci jsou hrdými zastánci zdravého životního stylu. Na počátku všeho stál muž - CEO firmy - Alex, jež se neustále potýkal se zdravotními problémy ústní dutiny, přestože dělal všechno správně. Ale zubní pasty s fluorem a chemické ústní vody mu s jeho nevysvětlitelnými problémy nepomáhaly. Rozhodl se změnit stravu a přejít na šetrnější hygienické výrobky. Přírodní mýdla, deodoranty a tělová mléka nebyl problém najít, ale zubní pastu? Ani náhodou. Tvrdohlavě opustil svou skvěle rozjetou kariéru ve městě a dal se na zcela novou životní dráhu. 

Během pár let se ze společnosti georganics, původně malého stánku na farmářských trzích, zrodila jedna z nejdůvěryhodnějších evropských značek skutečně přírodní péče o ústní dutinu. 

O čem to je?

Představte si zubní pastu nebo ústní vodu ve formě tablet či jemného prášku, k tomu elegantní skleněný obal, který najde mnohá využití a nakonec ikonický designový přebal z recyklovaného kartonu tištěného rostlinným inkoustem. Výsledkem je dokonalý zero waste produkt jakožto plnohodnotná alternativa klasické ústní hygieny. Ale to není všechno. Aby byla péče kompletní, postupně ještě rozšířili nabídku o přírodní nit na zuby a přírodní tabletky pro osvěžení dechu namísto běžných žvýkaček

Věděli jste, že 80 - 90 % žvýkaček není správně likvidováno a ani tehdy se během našeho života nerozloží? 

Proč vyměnit klasickou pastu za georganics?

 • 100% přírodní zubní pasta
 • ve formě tablet - v balení 120 ks
 • zero waste balení
 • čisté přírodní složení
 • čistí zuby
 • chrání a pečuje o dásně
 • jemná a osvěžující chuť 
 • bez fluoru, SLS, glycerinu
 • certifikát PETA - veganský produkt
 • netestováno na zvířatech
 • britská značka
Renovality jasmínový tělový peeling
Oleje Renovality
Mimi balzám a Choco balzám Renovality

 

Vyzkoušeli jsme za vás na vlastní zuby:

Ústní voda v tabletkách - aktivní uhlí, 120 tab.

Přihlaste se všichni, kdo jste si někdy koupil produkt v recyklovaném obalu v domnění, že bude bez plastů abyste následně zjistili, že obsahuje přinejmenším plastovou výplň? Jo, všichni jsme to zažili. Takový malý plastový fail. Tak si kupte produkty georganics a garantuju vám, že po plastech nenajdete ani památky. 

Produkt vás nadchne už od samého počátku. Krabičku z recyklovaného kartonu zdobí propracovaná grafika, uvnitř se skrývá elegantní skleněná dózička se šroubovacím hliníkovým víčkem po jehož odšroubování mým nosem projela nadmíru příjemná osvěžující vůně z tabletek, které obsahuje. Ačkoliv tento konkrétní produkt je s aktivním uhlím, čemuž odpovídá i barva tablet, vůně mi připadá jemně mátová. 

Tablety jsou vyrobeny z čistě přírodních ingrediencí, pomáhají obnovovat zdravou rovnováhu pH v ústech a dokonale osvěží dech. Krom toho aktivní uhlí přirozeně bělí zuby, což je pro mě, jakožto tak trošku závisláka na bělení zubů, naprosto dominantním plusem. Kupuji si totiž jedině bělicí zubní pasty nebo ústní vody - no teď konečně můžu přejít na svědomitější alternativu! Klasické zubní pasty a ústní vody s alkoholem totiž celkem výrazně narušují náš mikrobiom…  

A tím nadšení nekončí! Produkt je boží i z estetického hlediska. Skleněný obal je roztomile elegantní, v koupelně rozhodně nadělá víc parády, než kus plastu a vzhledem ke své velikosti je ideální na cestování k moři, na víkend nebo na čundr v přírodě. Skleněná dózička zabere minimum místa, nehrozí rozlití a/nebo si můžete odsypat jen tolik ks tablet, kolik budete potřebovat. Nevěřila bych, jak málo stačí ke štěstí. Bez přehánění jsem se do téhle roztomilosti zamilovala.

PŘÍRODNÍ ZUBNÍ PASTA S MINERÁLY, ANGLICKÁ MÁTA 60 ML

Zubní pasta mě hned ze začátku nadchla už tím, že není v plastu. Je uchovávána ve skleněné dózičce a má konzistenci normální pasty. Napoprvé mě zaskočila její slaná chuť, na kterou u zubní pasty nejsem vůbec zvyklá. Slanost ale trvá jen chvíli a po zbytek čištění už není vůbec cítit. 

Pasta nepění, protože jakožto zcela přírodní produkt neobsahuje Sodium lauryl suphate (SLS), nemůže se tedy stát, že vám půjde pěna od pusy jako kdybyste měli vzteklinu. Sama jsem zatím vždy používala konvenční pasty, které pění až až, takže jsem si myslela, že čištění bez pěny bude nedostatečné, ale vůbec tomu tak není. 

Obsažená máta příjemně provoní a provětrá ústa. Zuby "neprotáhne" nijak agresivně, jak to občas u některých past bývá (to mívám pocit, že mi shoří pusa), ale dostatečně na to, aby v puse zanechala svěží pocit. Jsem s pastou moc spokojená a určitě budu v jejím užívání pokračovat.

Mějte radost ze své ústní hygieny i vy: