Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Gel pro intimní hygienu s niaouli Argital

Recenze: Gel pro intimní hygienu s niaouli Argital ntimní hygiena je pro ženy velice důležitá, to jistě není třeba zdůrazňovat. Jenže si musíme dávat velký pozor, čím si tyto velmi citlivé partie myjeme, protože například použití obyčejného mýdla by napáchalo mnohem více škody než užitku.
Sára Goldbergerová
5,0 5
1

Gel pro intimní hygienu Argital zdroj: BIOOO.CZ

Intimní hygiena je pro ženy velice důležitá, to jistě není třeba zdůrazňovat. Jenže si musíme dávat velký pozor, čím si tyto velmi citlivé partie myjeme, protože například použití obyčejného mýdla by napáchalo mnohem více škody než užitku. Ideální je tedy přípravek obsahující jemné mycí složky, které nijak nenaruší pH intimních partií a nepřesuší citlivou sliznici, a zároveň příjemně osvěží a dodá nám pocit čistoty. Všechny tyto požadavky podle mého názoru splňuje vynikající gel pro intimní hygienu s niaouli od Argitalu. Italskou značku Argital mám ve velké oblibě. Všechny jejich produkty totiž obsahují zelený jíl, který má na naše tělo blahodárné účinky. Na pleť působí hojivě a regeneračně, ozdravuje ji, posiluje a má také významné desinfekční a zklidňující účinky, což je právě v intimním gelu rozhodně ku prospěchu. Produkty této společnosti bývají často všestranně využitelné. To se týká především krémů, které můžeme využít jak pro pěstění pleti, tak v naší domácí lékárničce. Tím se rozhodně nemůže pyšnit kdejaká firma vyrábějící kosmetické produkty.

Co se složení gelu pro intimní hygienu s niaouli týče, kromě velmi šetrných mycích tenzidů obsahuje kyselinu mléčnou, která šetrně pečuje o naše citlivé partie a posiluje jejich přirozenou mikroflóru, případně vyrovnává jejich pH. Dále obsahuje cenné esenciální oleje, kterénejenže působí přímo na pokožce, ale mají i aromaterapeutické účinky, takže nás lečí i zevnitř. Nejvýznamněji je zastoupen olej z rostlinky niaouli – ten má, podobně jako tea tree olej, výrazné antiseptické a antimykotické účinky, takže se dá využít jako účinná prevence v boji proti nepříjemným mykózám a účinně podporuje i jejich léčbu. Dále je v intimním gelu obsažen olej z máty peprné, který intimní partie příjemně osvěží a má také protiinfekční účinky. Levandulový olej zklidňuje citlivou pokožku a hojí případná drobná poranění, která si můžeme způsobit při holení; obecně je vhodný k ošetření různých oděrek. Pryskyřice benzoe a olej z hřebíčku mají také antiseptické a zklidňující účinky – celkově se tedy jedná o směs esenciálních olejů, které pokožku nejen důkladně ošetří, ale i osvěží a postarají se o udržení přirozené mikroflóry. Gel pro intimní hygienu s niaouli samozřejmě obsahuje i malé množství již zmíněného zeleného jílu, který je v případě tohoto produktu jen třešničkou na dortu.

Já sama gel používám velice dlouho a jsem s ním maximálně spokojená. Má hodně jemnou konzistenci a příliš nepění. Vůně je poměrně výrazná, ale za to příjemně svěží. Jelikož je kombinace obsažených esenciální olejů celkem silná, gel při mytí mírně pálí, ale není to nic nepříjemného. Po opláchnutí vodou zůstává pocit lehkosti a svěžesti, který jsem ocenila především v horkých letních dnech. Ne každému by to ale mohlo vyhovovat, proto je lepší si nejprve koupit vzorek intimního mycího gelu s niaouli a párkrát ho vyzkoušet. Gel nepoužívám jen na mytí, ale i jako příjemnou alternativu k pěně na holení, kterou na intimní partie nechci používat.

Věřím, že některým z nás postačí pro intimní hygienu pouze voda, jenže když se potřebujeme zbavit některých nepříjemných problémů, nebo jim chceme předejít, musíme sáhnout po něčem trošku „ostřejším“. Intimní mycí gel s niaouli od Argitalu rozhodně do oddělení toho „ostřejšího“ patří, takže zatočí se všemi nepříjemnostmi, zároveň je ale velice jemný a šetrný a jeho použití je opravdu příjemné. Buď ho můžete používat každý den v rámci celkové očisty vašeho těla, nebo po něm můžete sáhnout v případě nepříjemné nouze. Myslím si, že v obou případech vám velice dobře poslouží.

 

Související produkt
Gel pro intimní hygienu s niaouli 250 ml
Argital / 368 Kč
Gel pro intimní hygienu využívá antiseptických a léčivých účinků esenciálních olejů a rostlinných výtažků. 
Detail produktu