Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 smrtelných hříchů a jak se s nimi vypořádat pomocí Bachovy květové terapie

7 smrtelných hříchů a jak se s nimi vypořádat pomocí Bachovy květové terapie Za špatnostmi, které lidi dělají, se často skrývá nějaký psychický problém.
Jana Konečná
4,8 5
5

7 smrtelných hříchů a jak se s nimi vypořádat pomocí Bachovy květové terapie zdroj: shutterstock.com

Sedm smrtelných hříchů, nebo také sedm hlavních hříchů, vymezila katolická církev zhruba v první polovině šestého století našeho letopočtu. Je to vlastně takový dodatek k Mojžíšovu desateru. Označení „hlavní hříchy“ kupodivu neznamená, že se jedná o ty největší hříchy, ale spíš, že vycházejí z naší hlavy. Ať už jste praktikující katolík nebo vyznáváte jiné náboženství, věříte v Boha, jinou sílu, nebo jste úplný agnostik, tyto hříchy mohou ubližovat vám i vašemu okolí.

Nikdo není jenom zlý ani dobrý, čistě černý ani bílý. Každý máme svoje špatné vlastnosti. Kdybychom se v životě řídili jednoduchou zásadou, že lidé, kteří jsou sami šťastní, druhým neubližují, ušetřilo by nám to spoustu hněvu a trápení. Proto se ani na sedm smrtelných hříchů nedá dívat tak, že by je člověk páchal bezdůvodně, jen z nějaké své zlovůle. Většinou za nimi stojí nějaké vnitřní neštěstí, komplexy nebo hlubší psychické trauma. A na psychické problémy je odborníkem pan Bach a jeho terapie pomocí květových esencí.

Přejít na sekci článku:

Pýcha

Pýcha zdroj: shutterstock.com

Potkali jste někdy člověka, který na vás působil hrozně nafoukaně až arogantně, na první pohled se vám znechutil a když jste dostali příležitost poznat jej víc, zjistili jste, že vůbec takový není? Většina lidí se potýká s problémy se sebevědomím a snaží se maskovat své pocity. Jsou nervózní z toho, když mají poprvé přijít do nového prostředí a bojí se, co si o nich budou myslet ostatní. Takoví lidé buď zůstanou „sami sebou“ a před cizími lidmi se budou třást jako osika nebo si prostě nasadí před odchodem z domu sebevědomou masku, jako obranu před možnou kritikou a aby působil navenek suverénněji. A takto si u nás vytvářejí obrázek beznadějných nafoukanců. Zkuste jim dát druhou šanci a uvidíte. Opravdu obří a neprůstřelné sebevědomí má málokdo. Vždyť i narcistická porucha osobnosti vychází z toho, že se člověk cítí nemilovaný, má malé sebevědomí a snaží se o maximální sebedokonalost, aby se ostatním zalíbil.

Pojďme se podívat, které Bachovy esence mohou vám nebo vašim blízkým s tímto problémem pomoci.

Pokud vás neustále přepadají různé obavy a tyto obavy si umíte pojmenovat, máte například strach z již zmíněného nového prostředí, z veřejného projevu či zkoušky a při představě, že se vaše největší obava naplňuje, jste celí nervózní a máte úzkostné stavy, uleví vám Kejklířka skvrnitá (Mimulus). Pro všechny, kdo o sobě pochybují, rychle ztrácí odvahu a mají problémy s jejím znovu nalezením je to pravé Hořec podzimní (Gentian).

Tomu, kdo skrývá za usměvavou tváří problémy a trápení, může podat pomocnou ruku Řepík lékařský (Agrimony). Modřín (Larch) pomáhá vybudovat sebedůvěru a snaží se vyléčit komplexy méněcennosti. Voda z léčivých pramenů (Rock Water) je ideální pro ty, kdo na sebe kladou příliš vysoké požadavky, chtějí být perfektní, ale ať dělají, co dělají, ve své mysli tohoto stavu nikdy nedosáhnou. Ženy tohoto typu mívají často bolestivou menstruaci, protože nedokázaly přijmout svoji ženskou stránku a cítí se kvůli tomu slabé a nedokonalé. Tito lidé také v touze po dokonalém těle podstupují různé drastické diety, které mohou přerůst až v anorexii. Pokud vás čeká náročný den, máte před sebou první den v nové práci nebo škole, sáhněte po univerzální Krizové esenci.