Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bachovy květové esence podle skupin: OSAMĚLOST

Bachovy květové esence podle skupin: OSAMĚLOST Osamělost může trápit i ty, kteří kolem sebe mají spoustu lidí. Bachovy esence na osamělost mohou pomoci zbořit tyto zdi nedostupnosti a samoty a vnést do života upřímná přátelství a lásku.
Barbora Křížová
5,0 5
2

Bachovy květové esence podle skupin: OSAMĚLOST zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Osamělost může trápit spoustu lidí, kteří mají kolem sebe kopu známých. To, co je v pořádku, a co by se každý měl v životě naučit zvládat, je samota. Samota jako taková neubližuje, není destruktivním stavem. Pouze nám dává možnost se na chvíli zastavit, zamyslet a zaposlouchat se do svého nitra, být sami sebou, cítit jemné vedení naší duše, která nám zlehka ťuká na čelo, jak kdyby se vás dotklo peříčko. Duše hovoří jemným jazykem, a proto se nám její signály mohou v chaosu dnešní doby ztratit. Samota je schopnost být sám se sebou a být s tím v pohodě, protože jen tak umíme být opravdovými společníky - silnými a naslouchajícími. Oproti tomu pocit osamělosti již příjemný není. Osamělost ukazuje na deficit pozornosti a lásky a vůbec to nemusí znamenat, že kolem nás lidé nejsou. Chybí nám člověk, který by nám byl blízký, chápal naše pocity a sdílel s námi běžný život. Níže popsané Bachovy esence jsou na různé formy osamělosti a navrací rovnováhu do našeho srdce.

JAK FUNGUJÍ BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

V každé ze 38 lahviček najdete jednu bylinu/květ, která nám pomáhá přehoupnout se přes konkrétní emoční slabost. Nezbaví nás toho, co nám dělá potíže, ale vibrace rostlin nám pomohou, abychom se se situací sami a s vnitřní silou konečně vypořádali. Dr. Bach je pro jednoduchost rozdělil do sedmi skupin po sedmi různých emocích, vlastnostech. Najdete zde popis jak negativního stavu, kdy s danou emocí neumíme nakládat, tak pozitivního stavu, kdy naopak umíme zacházet se sebou a se svojí vnitřní silou. My vám přinášíme první z nich, a tou je skupina strach.

Heather

Vřes obecný je krásný keříček, který kvete jako jeden z posledních ke konci srpna a v září a na loukách tvoří velké růžové skvrny. V lidovém pojetí symbolizuje vzpomínky. Odjakživa se používá hlavně na potíže s močovým měchýřem a ledvinami.

Víte, jak močový měchýř souvisí se vztahy? Čínská medicína rozděluje orgány na řídicí a vedlejší. Srdce je jedním z řídicích orgánů a jako pomocníka k sobě má tenké střevo. Tyto dvojice spolu stále komunikují a navzájem se podporují. Řídicí orgán si nemůže dovolit být přetížený nebo nemocný z jednoduchého důvodu, a to proto, že je pro zachování lidského života nepostradatelný. Srdci odpovídá element ohně a když je srdíčko přetížené, přehřáté z fyzických či emocionálních důvodů, přebytečnou horkost pošle tenkému střevu. To následně komunikuje s tlustým střevem ohledně tuhého odpadu a s močovým měchýřem ohledně tekutého odpadu (myšleno energeticky). Takže pokud mám tíhu na srdci, může to ve finále odnést močový měchýř zánětem. Tak, teď víte, proč vřes dokáže pomoct s citovými traumaty a proč otevírá naše srdce lásce. Co umí konkrétně?

Esence Heather je pro všechny upovídané typy, kteří neustále vyhledávají společnost a v mžiku je zahltí svým povídáním, problémy, svou osobností a nikoho jiného už ke slovu nepustí. Jdou od skupinky ke skupince, přičemž v každé hned převezmou slovo a vmísí se do konverzace, aniž by byli tázáni nebo to bylo k věci. Od takových lidí všichni utíkají, protože dokážou vysát všechnu energii. Ve své podstatě je takový člověk ale opravdu nešťastný a jeho stav žalostný. Má tak velký deficit pozornosti a lásky, že to není schopen ustát a tak hledá všude, kde to jenom jde. Sami si svůj stav neuvědomují, připadá jim přirozené se všemi sdílet své pocity a názory a vůbec je nenapadne, že když to někdo slyšet nechce, že to ještě nemusí být špatný projev. Nedokážou být sami, neustále vedle sebe někoho potřebují a když jim to dáte najevo, rozzlobí se, protože to ve svém stavu nepochopí.

Často se s tímto postojem můžeme setkat u starších lidí, kteří okamžitě začnou vyprávět o tom, co se jim všechno v životě přihodilo a jaké mají zdravotní potíže. Může se to týkat i dětí, které dočasně nezvládají menší pozornost rodičů třeba v průběhu návštěvy nebo telefonního hovoru.

Heather navrací schopnost naslouchat ostatním a být si vědomi své vlastní hodnoty tak, že společnost sama dotyčného vyhledává, protože cítí jeho sílu a vyrovnanost.

Ve zkratce: upovídaný typ, který neustále se všemi sdílí celý svůj život.

Co umí: vrací sílu a vědomí vlastní hodnoty zpátky do našeho nitra.

Impatiens

Netýkavka žlázonosná je esence všech rychlíků, kteří nemají trpělivost s ničím a s nikým. Tito jedinci trpí vnitřním napětím a neustálým nutkáním všechno rychle vyřídit a udělat. Jsou většinu času podráždění, protože se záležitosti nevyvíjí tak rychle, jak by si přáli. Neustále zvyšují své tempo, protože si myslí, že tím zmírní ono napětí, kterým trpí. Nemají trpělivost sami se sebou, ani s jinými. Všichni jsou moc pomalí, proto málokdy psychicky vydrží něčí pomoc. Raději si vše udělají sami, byť je toho moc, ale pořád lepší, než si “rvát vlasy” a dívat se, jak to všechno příšerně trvá. Většinu času je zastihnete ve zběsilém tempu, kterému nikdo nestačí a ani jim samotným to pochopitelně nedělá dobře.

Takový člověk si často neposkytne čas ani sám pro sebe, místo odpočinku při nemoci se snaží z postele co nejdříve dostat s tím, že už je v pohodě nebo dělá hrdinu a pracuje nemocný, protože si myslí, že to někdo ocení.

Esence Impatiens vnáší do života více velkorysosti hlavně vůči sobě, vůči přirozenému vývoji a tempu, které se nedá přeskočit. Jedinec je schopný si tyto okamžiky více vychutnat, všimnout si dílčích kroků a naplno si je prožít, uvědomit s klidným svědomím, že vše je v pořádku a s lehkostí si všímá i jiných radostí v životě. Tento nadhled pak přináší více pochopení i pro ostatní.

Ve zkratce: velká netrpělivost, která nedovoluje na kohokoliv nebo cokoliv čekat.

Co umí: trpělivý jedinec, který má pochopení a který důvěřuje životu.

Water violet

Water violet neboli žebratka bahenní je pěkná kytička, která si ke svému růstu vybírá stojaté či málo tekoucí vody a slepá ramena řek. Tyčí se vysoko nad hladinou něžnými bílými kvítky. Jedinec tohoto typu oplývá aurou nezávislosti a jisté vznešenosti, která mu propůjčuje určitou zajímavost. Potíž tohoto stavu je, že dotyčný není schopný navázat s okolím pěkné a hluboké vztahy. Má kolem sebe zvláštní zeď nedostupnosti, který brání jemu i ostatním se přiblížit. Takový jedinec trpí pocitem osamocenosti, který ale nese se vztyčenou hlavou a nikdy by ho nenapadlo někoho obviňovat nebo si stěžovat. Na ostatní působí klidně a moudře, protože dokáže poradit, vždy jedná čestně a statečně, takže okolí o jeho útrapách většinou ani neví. Typ Water violet není vzteklý ani výbušný, svou bolest dokáže ve svém nitru roky skrývat. Na ostatní může někdy působit pyšným dojmem, ale je to opravdu jen dojem. Dotyčný touží po tom, aby mu lidé v jeho okolí byli blízko, aby mu rozuměli a aby se jim dokázal otevřít. Za vším skrývá smutek, se kterým ale nechce nikoho obtěžovat.

Water violet pomáhá těmto lidem otevřít se vůči ostatním s vědomím, že neztratí svou individualitu, ale naopak je kontakt s ostatními obohatí a jejich život bude veselejší.

Ve zkratce: uzavřenost vůči okolí, která působí dojmem vznešenosti a nezávislosti.

Co umí: zboří pomyslnou hradbu a dovolí dotyčnému pustit s důvěrou ostatní do své blízkosti.

Související produkt
Esence Water Violet 20 ml
Dr. Bach / 360 Kč
Lidé typu žebratky se neradi otevírají lidem kolem sebe, často mají pocity nadřazenosti, obtížně navazují kontakty. Tato esence pomáhá nalézt vřelejší vztah k ostatním.
Detail produktu