Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lucuma – nováček mezi superpotravinami

5.0 5
4

Přejít na sekci článku:

Zdravotní účinky lucumy

lucuma, přírodní podpora imunity, energie, antioxidanty, superpotravina, doplňky stravy pro vegany, brainfood, potrava pro mozek zdroj: shutterstock.com

Značné množství obsažených antioxidantů dělá z lucumy výborného bojovníka proti poškozování buněk a ochránce těla před předčasným stárnutím. Působí taktéž protizánětlivě, posiluje činnost imunitního systému a dodává potřebnou energii. Díky vysokému zastoupení železa je lucuma výborným doplňkem stravy nejen pro vegany a vegetariány, ale také pro menstruující ženy, dárce krve a prostě pro všechny, kteří mohou mít hladinu železa v krvi z jakéhokoliv důvodu nižší.

Kombinace obsažených výživových látek celkově působí pozitivně na nervovou soustavu, zmírňuje deprese a dělá z lucumy taky výborné brainfood neboli výživu pro mozek. Tato vlastnost je nedocenitelná hlavně pro studenty, všechny s velkou psychickou zátěží nebo ty, kteří chtějí trochu „nakopnout“ činnost mozku. Díky své přirozeně sladké chuti je skvělá ve zkouškových obdobích nebo stresových situacích, při kterých většinu z nás honí chutě na sladké, jak mozek volá po nějakém palivu na doplnění energie. Takto mu můžeme dodat spoustu výživných látek a zahnat sladkou chuť bez obav z přibírání.

Obsažené antioxidační látky z lucumy mají blahodárný vliv nejen na naše tělo zevnitř, ale taktéž i na naši pleť. Toho samozřejmě využívají i kosmetické firmy a přidávají výtažky z lucumy do regeneračních kosmetických přípravků. V Jižní Americe dokonce jdou ještě dál a používají lucumu i do léčivých přípravků na hojení ran, popálenin a na jizvy. O regeneračních účincích lucumy tedy nemůže být pochyb. Vyzkoušet si to můžete i vy a to doslova na vlastní kůži. Přidejte lžičku této superpotraviny do své oblíbené domácí masky a dopřejte pleti nálož antioxidantů navíc.