Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čokoláda bez kalorií?

3,3 5
6

Čokoláda bez kalorií? zdroj: biooo.cz

Kakao a čokoláda. Čokoláda je skvělá na nervy a ta nejlepší obsahuje co nejvíc kakaa. Pravé kakao je zdravé a prodlužuje život. Je totiž plné antioxidantů a pomáhá organismu proti předčasnému stárnutí. Tak jak se to tedy stalo? Že z toho pravého kakaa je najednou postrach všech vyrýsovaných postav? A proč nemůže být obyčejná čokoláda součástí zdravého jídelníčku? Ale může. Jen na chvilku zapomeňte na mléčnou čokoládu. Se smetanou, cukrem, plnotučným mlékem. Na to všechno zapomeňte. A raději se zkuste vrátit ke kořenům. Tedy k pravé čokoládě a 100% kakau. Taky zapomeňte na čokoládu, co ji musíte pokousat. A raději si s ní připijte na zdraví a na dobré ráno.

Řada Indulgent od Numi je skvělým příkladem toho, jak se stačí trošku zamyslet, spojit do jednoho hrnečku dvě nejlepší věci pro trošku toho lenošení, zatřepat, nemíchat a vznikne čaj s čokoládou. Earl Grey nebo Spice. Jaké jsou a proč jsou tak skvělé? Nejlepší na nich určitě je to, že kombinují výraznou chuť čokolády, té pravé ze 100% kakaa, s čajem. Ne, to není to nejlepší. Nejlepší je, že si můžete dopřát plný hrnek a nepřiberete ani gram. Jeden nálevový pytlík má totiž jen něco málo kolem 5 kalorií. A i když si čaj dochutíte lžičkou cukru a panákem mléka nebo rumu, stejně to bude pořád zdravější než kostička čokolády. Na Indulgent čajích je ale dobrých i spousta dalších věcí.

Čokoláda bez kalorií?

Hned ta další rozhodně stojí za povšimnutí. Spojení černého čaje a kakaa. Proč je to skvělé? Protože černý čaj obsahuje antioxidanty a když je přidáte k antioxidačnímu anti-age kakau, získáte tak pomalu elixír nesmrtelnosti. No dobře, to možná ne, ale určitě je to zdravější než třeba latéčko s extra porcí šlehačky. To ale není všechno. Černý čaj navíc obsahuje tein. Úplně ten samý kofein (skoro) jako v kávě. Čaj je oproti kávě zdravější, ale má hodně podobné účinky. Ráno vás probere, dodá vám energii a povzbudí vás během dlouhého dne.

Další dobrou věcí je to, že k čaji si můžete jen tak sednout a relaxovat. Zahřeje vás, uvolní vás, provoní celou místnost tou teplou vůní čerstvého černého čaje a omamnou vůní pravého kakaa. Ráno ke snídani, odpoledne po obědě nebo jen tak před večeří jako čaj o páté. Čaj podporuje správné zažívání, pomáhá i se spalováním tuků a správným zažíváním. Oproti obyčejné čokoládě, která spíš dělá pravý opak.

Indulgent znamená klid a pohodu. Něco, co si vychutnáte a dopřejete během chvilky klidu. A přesně taková tahle čokoládová řada od Numi je. Opojná, voňavá, každý šálek čaje zahalí do kakaového tajemství, každou chvilku zlepší exotickou čokoládou. Čaj, který nejen ochutnáte, ale který také provoní a navodí hříšně smyslnou atmosféru. Přesně taková je Indulgent. S čokoládou, kakaem a čajem. Vybírat můžete ze dvou variant. Dáte si raději s kapkou pomeranče a vanilky nebo sáhnete spíš po kořeněném kardamomu a skořici s hřebíčkem? Kterým se odměníte?