Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Na zdraví: přírodní sirupy a šťávy

Na zdraví: přírodní sirupy a šťávy Pitný režim je vhodné doplnit o přírodní sirupy nebo šťávy.
Renata Ježková
5,0 5
1

Přírodní sirupy a šťávy zdroj: magifesn.cz

Pitný režim je důležitý a všichni se ho snažíme dodržovat. Vždyť tělo tvoří z největší části voda a bohužel to nefunguje tak, že když potřebujeme někde ubrat, tak by stačilo dva dny nic nepít a ono se to samo upustí, kde je potřeba. Takže doplňovat tekutiny musíme. A přestože je skutečně nejlepším prostředkem čistá voda, tak v přírodě se najde spousta věcí kapalného nebo do kapalného skupenství převoditelných, které náš pitný režim ještě vylepší a pozvednou na vyšší úroveň. A často dokonce pomohou, když ho zanedbáme nebo porušíme něčím, ehm, méně vhodným.

Přejít na sekci článku:

Zelené šťávy - Aloe a bříza

Zelené šťávy - Aloe a bříza zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

O tom, jak moc je šťáva z Aloe skvělá, jste už určitě slyšeli nebo si přečetli. Povzbudí imunitní systém, podpoří odvod odpadních látek z těla, dodá pleti hydrataci zevnitř, je plná vitaminů a dalších skvělých záležitostí. A je také náležitě oblíbená, takže trh je téměř přesycen všemožnými druhy s příchutí i bez a orientace není snadná. Jak poznat takovou, aby jste od ní dostali skutečně to, co chcete? Nesmíme zapomínat, že Aloe je rostlina jako každá jiná a tudíž je z ní možné vyrobit věci různé kvality a pořád budou 100% přírodní. Takže je rozhodně na místě se ptát, odkud rostlina pochází, za jakých podmínek se Aloe pěstuje a jak se zpracovává. Toto všechno má totiž na výsledný produkt vliv a pokud nechcete pouze lepší pleťovou vodu, ale opravdu zdraví prospěšný výrobek, tak chtějte to nejlepší.

V případě šťáv od německé firmy Santaverde byste mohli být spokojeni. Své rostliny si pěstují sami v Andalusii, kde je pro ně ideální podnebí a jsou pěstovány podle zásad ekologického zemědělství a certifikovány jako bio produkt. Šťáva pak slouží nejen jako potravinový doplněk, ale také jako základ celé kosmetické řady, která ji používá místo vody a díky tomu mají krémy daleko vyšší účinnost a efekt. Čistá šťáva je pak naprosto multifunkční záležitost. Jako potravinu ji můžete smíchat skutečně s kdečím, pokud vám samotná nechutná. A je nepřekonatelná jako kosmetický produkt - pleťové tonikum, pleťová sprška (zapomeňte na termální vody :-) ), můžete jí naředit šampon, který bude rázem daleko přívětivější k pokožce nebo přidat k práškové pleťové masce.

Ale jestli vás Aloe už nudí, tak nemusíte hned rezignovat na zelenou a můžete konvertovat k bříze. Březová šťáva má totiž dost podobné vlastnosti jako Aloe, jen je ještě víc nasměrovaná na detox a odlehčení, což teď po zimě je rozhodně víc než žádoucí. A dokonce máte na výběr, co se týče způsobu výroby a konzistence. Weleda má v nabídce březovou šťávu, která je získávána výluhem z březových listů, je bez cukru a můžete ji užívat buď samotnou nebo třeba přidat do vody. Pokud by vám to bylo málo sladké, kalorické nebo příliš veganské, tak můžete zvolit variantu sirup, který je navíc oslazený organickým včelím medem.

Související produkt
Aloe vera šťáva 330 ml
Santaverde / 429 Kč
100% čistá organická šťáva z aloe vera přispívá k přirozené obranyschopnosti, je skvělým antioxidantem a přispívá k udržení normální hladiny cukru v krvi.
Detail produktu