Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jaká je nejlepší příprava na příchod miminka?

zdroj: unsplash

Objevila jste na těhotenském testu dvě modré čárky a už se nemůžete dočkat, až přivedete na svět svého potomka? Plánujete, co všechno mu pořídíte? Myslete také na sebe a nechte se hýčkat. Pro některou je to nejkrásnější období, pro jinou ale velmi náročná životní etapa. Ať už těch devět měsíců čekání prožíváte jakkoliv, zasloužíte si tu nejlepší péči. Užijte si trochu toho rozmazlování přírodními produkty.

Kosmetika pro těhotné

Máte před sebou speciální měsíce, a tak si zasloužíte speciální přístup. Vaše tělo prochází mnoha velkými změnami a i pokožka či vlasy dostanou zabrat. Největší nápor je to pro bříško a prsa. Myslete na to od samotného počátku. Správnou péčí se vyvarujete striím, popraskané kůži a po porodu se tak lépe vrátíte do kondice. Těhotenská kosmetika předchází nepříjemnostem, vyživuje a hydratuje.
 

V šestinedělí většinou nebývá čas ani energie příliš o sebe pečovat. Veškerou pozornost věnujeme miminku. Přesto se o snažte vždy si alespoň chvilku najít i pro sebe. Díky speciální poporodní péči bude zase vaše pleť i vlasy brzy ve formě. Snažte se hlavně hydratovat, a to zvenku i zevnitř. Příroda vám pomůže, abyste svému miminku mohla ze sebe nabídnout to nejlepší. Produkty v bio kvalitě vám zajistí, že se k vašemu děťátku nedostane žádná chemie. Velkou zátěž čekají vaše bradavky, mohou být popraskané, bolí či pálí. A tak je pravidelně promazávejte například krémem s arganem, který je příjemný, rychle se vstřebává, vyživuje, hydratuje a chrání před infekcemi.

Doplňky stravy

Jak zajistit sobě a svému miminku vše potřebné? Tou nejlepší stravou bez umělých přísad, v co nejpřirozenější formě. Měla byste konzumovat dostatek bílkovin, komplexních sacharidů, vlákniny, vitamíny a minerální látky. Ne vždy je to dostačující, a tak přijdou na řadu doplňky stravy. V samotném počátku těhotenství se zaměřte na kyselinu listovou, tu je dobré užívat už před plánovaným těhotenstvím. Je to důležitá látka, která má vliv na zdravý vývoj miminka. Mimo jiné také snižuje riziko potratu i rozštěpu. Patří mezi vitamíny skupiny B. Najdete ji například, jak už sám název napovídá, v listové zelenině, avokádu, hrášku či chřestu, ale také se nachází v játrech, vejcích, obsahují ji ořechy či celozrnné produkty. Pro těhotné ženy jsou důležité nenasycené mastné kyseliny omega-3 a 6. Dodávejte si dostatečné množství vitamínu C, který zvyšuje imunitu, a tak jen tak lehce neonemocníte. Nezapomínejte také na vitamíny A, E, D či K. Z minerálů je pro vás nyní důležité železo, vápník, hořčík a jód.

Aromaterapie

Éterické oleje toho umí opravdu hodně. Ovlivňují naši psychiku i fyzické tělo. To vše se přenese i na naše miminko. Jen dejte pozor, ne všechny jsou pro vás v tomto období vhodné. Některé nedoporučuje používat, jiným byste se měla vyvarovat v různých etapách těhotenství. Nejlépe uděláte, když se poradíte se svým lékařem.

Určitě byste se měla vyhýbat olejům, jejichž vůně patří mezi ty zahřívací, jsou to kořeněné vůně, jako je anýz, badyán, bazalka, máta, kafr, skořice, kopr, šalvěj, eukalyptus, fenykl, atd. Pozor i na verbenu, hřebíček či majoránku. Je toho skutečně hodně. Proto buďte velice obezřetná. Naopak všeobecně se nemusíte bát citrusů (citrón, limetka, mandarinka, pomeranč), heřmánku jedle, smrku, meduňky, dobře vám udělá i vanilka či růže... A pamatujte, že stačí málo. Určitě nemějte puštěný difuzér celý den. Čtvrt hodinky bohatě postačí. Pokud máte raději aromalampu, po hodině sfoukněte svíčku.