Přejít na sekci článku:
Rooibos chrání před civilizačními chorobami!
zdroj: shutterstock.com
Drobné lístky čajovníkovce sice vypadají nenápadně, ale když se podrobněji podíváme na jejich složení, zjistíme, že jsou hotovým pokladem. Podle vědeckých výzkumů obsahují vysoký podíl minerálních látek jako je vápník, hořčík, draslík, zinek, hořčík a mnohé další. Na druhou stranu, v mnoha nepodložených zdrojích se uvádí vysoký obsah vitaminu C. Určitý podíl rooibos sice opravdu obsahuje, ale jedná se o zanedbatelné množství, které má jen stěží pozitivní vliv na zdraví. Vycházejme tedy z toho, že je rooibos skvělým zdrojem stopových prvků potřebných pro správnou funkci a vývoj organismu.
Každodenní přísun minerálních látek je velice důležitý pro zdraví a odolnost našeho těla. Pokud nám některý z prvků chybí, jsme unavení, špatně se soustředíme, nemáme energii a v neposlední řadě se hůře vyrovnáváme se stresem a negativními dopady civilizačních chorob. Pro doplnění všech minerálů stačí vypít 2 šálky čaje denně a organismu se dostane všeho potřebného. Správná hladina stopových prvků chrání tělo před psychickou i fyzickou vyčerpaností, působí pozitivně na vysoký krevní tlak a dokonce snižují riziko infarktu.
Pravidelní uživatelé rooibosu také potvrzují příval energie a menší náchylnost k bolestem hlavy a migrénám. Šálek vlažného čaje s vymačkanou šťávou z půlky citronu dokonce dokáže citelně ulevit od bolesti hlavy a zmírnit nepříjemné projevy s tím spojené. Popíjení odvaru posiluje psychiku a působí proti úzkostem i nespavosti. Mnoho lidí dokonce užívá rooibos pro zmírnění nechutenství a žaludečních neuróz. Těchto blahodárných účinků si mohou úžívat opravdu všichni včetně dětí i těhotných a kojících žen, neboť rooibos neobsahuje tein a ani při dlouhodobém užívání nemá vedlejší účinky.