Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Acerola

5.0 5
6

Přejít na sekci článku:

Vnější účinky

Vnější účinky zdroj: shutterstock.com

Díky báječným antioxidačním účinkům se výtažky z plodů aceroly přidávají i do kosmetických přípravků. Zejména její vysoký obsah vitaminu C dokáže s pletí opravdu divy. Pokožku projasní, sjednotí barevný odstín (příznivě také působí na pigmentové skvrny), stimuluje tvorbu kolagenových vláken a zároveň bojuje proti volným radikálům. Díky tomu oddaluje předčasné příznaky stárnutí a negativní následky po působení stresových faktorů na pleť.

Další z důvodů, proč se acerola do kosmetických produktů přidává, jsou AHA kyseliny. Takzvané ovocné kyseliny jsou výborné jako chemický peeling, podobně jako vitamin C stimulují tvorbu kolagenu a zvyšují pevnost a pružnost pokožky. Kromě toho jsou velmi užitečné, pokud se trápíte s akné nebo bojujete s rozšířenými póry, či se vám začínají objevovat první vrásky.

Obsažené antioxidanty chrání pokožku před působením volných radikálů, obnovují poškozené buňky a okysličují pleť. Působí výborně na stresovanou, povadlou a zašedlou pokožku. Navrací jí zdravý lesk a jas. Výtažky z aceroly jsou tak výborné nejen pro mladou a problematickou pleť, ale ocení je také stárnoucí pokožka a pleť, kterou její majitelky příliš zatěžují – nepravidelným spánkem, nezdravou stravou, kouřením nebo náročným povoláním, které se jako první podepisuje právě na stavu pleti.

Související produkt
BIO Acerola 100 g
Naturalis / 440 Kč
Sušené plody aceroly mají příjemnou nakyslou chuť díky vysokému obsahu vitaminu C. Najdeme v nich také nezanedbatelné množství kyseliny listové nebo rutinu.
Detail produktu