Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Acerola

Acerola Tropická třešeň acerola je silný antioxidant.
Jana Konečná
5,0 5
6

Přejít na sekci článku:

Vnější účinky

Vnější účinky zdroj: shutterstock.com

Díky báječným antioxidačním účinkům se výtažky z plodů aceroly přidávají i do kosmetických přípravků. Zejména její vysoký obsah vitaminu C dokáže s pletí opravdu divy. Pokožku projasní, sjednotí barevný odstín (příznivě také působí na pigmentové skvrny), stimuluje tvorbu kolagenových vláken a zároveň bojuje proti volným radikálům. Díky tomu oddaluje předčasné příznaky stárnutí a negativní následky po působení stresových faktorů na pleť.

Další z důvodů, proč se acerola do kosmetických produktů přidává, jsou AHA kyseliny. Takzvané ovocné kyseliny jsou výborné jako chemický peeling, podobně jako vitamin C stimulují tvorbu kolagenu a zvyšují pevnost a pružnost pokožky. Kromě toho jsou velmi užitečné, pokud se trápíte s akné nebo bojujete s rozšířenými póry, či se vám začínají objevovat první vrásky.

Obsažené antioxidanty chrání pokožku před působením volných radikálů, obnovují poškozené buňky a okysličují pleť. Působí výborně na stresovanou, povadlou a zašedlou pokožku. Navrací jí zdravý lesk a jas. Výtažky z aceroly jsou tak výborné nejen pro mladou a problematickou pleť, ale ocení je také stárnoucí pokožka a pleť, kterou její majitelky příliš zatěžují – nepravidelným spánkem, nezdravou stravou, kouřením nebo náročným povoláním, které se jako první podepisuje právě na stavu pleti.

Související produkt
BIO Acerola 100 g
Naturalis / 440 Kč
Sušené plody aceroly mají příjemnou nakyslou chuť díky vysokému obsahu vitaminu C. Najdeme v nich také nezanedbatelné množství kyseliny listové nebo rutinu.
Detail produktu