Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Acerola

Acerola Tropická třešeň acerola je silný antioxidant.
Jana Konečná
5,0 5
6

Acerola zdroj: shutterstock.com

S acerolou se také jinde můžete setkat pod názvem malpígie. Jde o keřovitou rostlinu, která plodí drobné, načervenalé plody velmi podobné našim třešním. Tento tropický druh třešně však pochází ze střední Ameriky. Svým složením nadupaným především vitaminem C, ale i dalšími blahodárně působícími mikroživinami, se řadí mezi takzvané superpotraviny. Vyšší přísun vitaminu C se hodí nejen v chřipkovém období, ale může vám dopomoci od různých dalších neduhů.

Přejít na sekci článku:

Vnitřní účinky aceroly

Vnitřní účinky aceroly zdroj: shutterstock.com

Jak už bylo řečeno, acerola vyniká především opravdu vysokým obsahem vitaminu C. Když se řekne vitamin C, většina z nás si jako jeho zdroj nejspíš představí citrony, pomeranče nebo jiné citrusy. Acerola jej obsahuje až 30 krát více. Vitamin C naše tělo potřebuje nejen pro to, abychom měli silnou imunitu a ve zdraví přečkali období chřipek a nachlazení, ale závisí na něm i spousta dalších tělesných procesů. Vitamin C si naše tělo navíc nedokáže vyrobit samo, neukládá si jej do zásoby a poměrně hodně jej spotřebovává, takže je nutné ho každý den doplňovat.

Vitamin C v kombinaci s rutinem pečuje o křehké stěny žil a cév. Dále přispívá i k pevnějším kostem a zubům. Další mikroživina, se kterou si vitamin C rozumí, je železo. Zkvalitňuje totiž jeho vstřebávání i využitelnost. Kromě vitaminu C v acerole najdete i vitaminy z řady B, které při vnitřním užívání ovlivňují stav pleti a vlasů. Pokud vás trápí nečistá pleť, padání či šedivění vlasů a vysušená kůže, je možné, že vám právě chybí některý z vitaminů B komplexu. Dále acerola obsahuje nemalé množství hořčíku, zinku, vápníku či beta-karotenu.

Vzhledem ke všem těm obsaženým účinným látkám působí acerola jako silný antioxidant. Pomáhá nastartovat obnovu buněk, což se hodí nejen pro omlazení organismu, ale také pro rekonvalescenci po úrazech nebo operacích a pro rychlejší hojení jizev. Komplexní účinek aceroly stimuluje tvorbu kolagenu, který je nezbytný pro pevnou a pružnou pokožku. Jeho úbytek je jedním z faktorů tvorby vrásek. Acerola také pomáhá při vyšší hladině cholesterolu, při zvýšené jaterní zátěži a jako bonus vám zrychlí metabolismus. K nám se dováží acerola především v sušené podobě, rozemletá na prášek. Můžete si ji tak přidat do kaše, smoothie nebo s ní ozdobit různé zdravé dezerty.

Související produkt
BIO Acerola 100 g
Naturalis / 390 Kč
Sušené plody aceroly mají příjemnou nakyslou chuť díky vysokému obsahu vitaminu C. Najdeme v nich také nezanedbatelné množství kyseliny listové nebo rutinu.
Detail produktu