Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Skořice – nejen koření do štrůdlu

Skořice – nejen koření do štrůdlu Skořice je oblíbené koření i přírodní léčivo.
Ina Havránková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Skořice jako tajemství pevné pokožky

Skořice jako tajemství pevné pokožky zdroj: shutterstock.com

Nejen v léčitelství je skořice upřednostňována jako jedna ze zcela přírodních možností, kterou lze dosáhnout pozitivních změn. Blahodárně působící vlastnosti skořice jsou využívány i v kosmetice. Málokdo tuší, že v tomto ohledu byla skořice považována za zázračnou mnohem dříve, než právě při terapii různých zdravotní obtíží či v kuchyni při přípravě pokrmů. Na strije a zpevnění kůže neexistuje nic spolehlivějšího, než je krém, peeling, a nebo třeba masážní gel se skořicí. Pomáhá totiž prohřívat pokožku, zlepšuje její prokrvení a tím pomáhá k odplavování škodlivin nahromaděných v pokožce, která je pak díky tomu pevnější a pružnější.

Biooo tip: Umíchejte si domácí anticelulitidní zpevňující zábal! Smíchejte kelímek bílého jogurtu se dvěma lžícemi tvarohu, přidejte jednu polévkovou lžíci meruňkového, hroznového nebo olivového oleje a asi pět kávových lžiček mleté skořice. V případě, že bude výsledná směs příliš řídká, přidejte ještě trochu tvarohu. Směs naneste na nohy a hýždě a zabalte je do fólie a ručníku. Pusťte si příjemnou hudbu, zapalte svíčky a alespoň hodinu takto relaxujte.