Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Atopický ekzém

Atopický ekzém Atopický ekzém je onemocnění, jehož příčina není jasná a každý atopik reaguje příznivě na něco jiného.
Renata Ježková
4,6 5
7

Přejít na sekci článku:

Atopický ekzém - péče o tělo a duši

Atopický ekzém zdroj: shuttesrtock.com

A protože neštěstí nechodí nikdy samo, tak atopický ekzém bývá jen jednou z komplikací, kterou daný člověk trpí. Nejoblíbenější kombinace jsou alergie, astma, migrény, nespecifické bolesti zad, záněty ledvin a močových cest, žaludeční problémy…. Na výběr je toho celkem dost. Pokud se budeme snažit léčit pouze samotný ekzém, protože je to zrovna akutní, daleko se nedostaneme. Problém je potřeba atakovat ze všech stran. Co se týče výživy, je vhodné začít nějakým detoxem, protože když tělo trochu vyčistíme, bude lépe vstřebávat prospěšné látky. Detox je momentálně takové novodobé náboženství a je skutečně velmi prospěšný, ale je potřeba si uvědomit, je pokud jsou dosažené pokroky (které ale mohou být velmi dobré!) výsledkem výhradně detoxikace organismu, tak jsme na začátku, nikoliv na konci. Pořád je potřeba najít příčinu. Je to stejné jako s každou jinou intoxikací - když se opijete, je vám špatně, když vystřízlivíte (detox), je vám najednou parádně. Jistě je řešení pokusit se přestat pít, ale ještě lepší je zjistit, proč vlastně pijete a zpracovat si i tu druhou stranu problému. Možností, jak tělo očistit vnitřně, se dnes nabízí spousta - zelené potraviny jako je chlorella nebo mladý ječmen, zelený jíl nebo třeba ajurvédská směs Triphala.

A když jsme si v těle tak pěkně uklidili, tak můžeme začít s výživou, V případě ekzému jsou ideálním potravinovým doplňkem rostlinné oleje s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin, které pokožka ke svojí správné funkci potřebuje, ale tělo je nedokáže samo vyrobit. V případě takto poškozené kůže je jasné, že je jich potřeba více, než obvykle. Vynikajícími oleji v případě ekzému jsou olej pupalkový nebo brutnákový, ale skutečnou superstar je pak olej konopný. Jednak obsahuje velké množství omega-3 a omega-6 mastných kyselin, ale hlavně je obsahuje v ideálním poměru. Olej lze samozřejmě použít i zevně, ale pokud na něj nemáte vyloženě velmi příznivou reakci, tak ho raději snězte (ideálně přidejte i celá konopná semínka) a na mazání si pořiďte něco víc ochranného - třeba přírodní másla od firmy Delibutus. A k oleji můžete přidat i šťávu z Aloe vera nebo koloidní stříbro.

A k té duši - kůže je hranice, která nás vyděluje z okolního světa. Pokud se jí nebo na ní něco děje, je na místě se ptát, jak si momentálně ve vztahu ke světu stojíme, co se na našich hranicích skutečně děje. Pouze prostřednictvím kůže se také něčeho nebo někoho dotýkáme. Kontakt, dotek, hranice - to jsou klíčová témata při problémech s kůží. Také je potřeba vzít v potaz, na kterých místech se ekzém objevuje, kde začíná, jak se posouvá… Jsou skrytá nebo zjevná (dlaně, obličej…)? Pokud navíc kůže svědí, dělá se vyrážka, puchýřky nebo otoky, zamysleme se, co by si mohlo skrz hranice razit cestu ven.Občas stačí se nad otázkou jen upřímně zamyslet a být otevřený tomu, co nás napadne. Nicméně kůže je velice komplexní orgán a najít příčinu bývá bez pomoci terapeuta dost těžké. Takže berlička v podobě Bachových esencí, v tomto případě Crap Apple, které je vhodné přesně na ekzémy, se docela hodí. Navíc je možné ji použít i zevně - buď jako roztok nebo přimíchat do krému.

Související produkt
Esence Crab Apple 20 ml
Dr. Bach / 349 Kč
Plané jablko pomáhá harmonizovat stavy nenávisti a čistí tělo i duše. Překonává nenávist k vlastní osobě a reguluje posedlost nadměrnou čistotou, pořádkem nebo detaily.
Detail produktu