zdroj: shutterstock.com
Chřipka je obvyklé onemocnění, každý s ní má své zkušenosti. Může se proto zdát, že slovo chřipka, neznamená tolik jako třeba slovo infarkt. Ovšem i chřipka může ohrožovat životy lidí a klidně na ni můžete i umřít. Především u lidí vysokého věku může být taková chřipka vstupenkou do života po smrti. Dle údajů Ministerstva zdravotnictví České republiky každoročně na chřipku zemře téměř 2 000 lidí. Takže pozor, i chřipka s vámi může pořádně zatočit!
Co dělat, abyste chřipkou neonemocněli? Nejdůležitější je prevence, bez ní to prostě nejde. V předchozím článku najdete rady, jak se postarat o váš imunitní systém, abyste už vůbec nemuseli být nemocní. V tomto článku se zaměřím na rady “poslední záchrany”, čili co dělat, když už chřipku máte. Lidé s chřipkou většinou volí dvě varianty. Buď jen zůstanou doma, zalezou si pod peřiny a pijí horký čaj, nebo zajdou k doktorovi, který jim dá tlumící léky. Ať už tak, či tak, prostě jen přečkáte, až to přejde - až se s tím váš imunitní systém nějak vypořádá. Pro zmírnění chřipky a urychlení léčby však můžete zvolit také přírodní (tradiční) medicínu, která vám nejen pomůže rychle se zbavit současné chřipky, ale pomůže vám také pochopit, co máte udělat, abyste chřipkou již neonemocněli.
Přejít na sekci článku:
Pane doktore, já mám chřipku
zdroj: shutterstock.com
Co děláte, když onemocníte chřipkou? Nevím, jak to máte právě vy, ale řada lidí dělá tohle: Zalehnou do postele, pijí horký bylinný čaj s citronem a medem, na kašel si po lžičkách dávají jitrocelový sirup, na rýmu šťávu z cibule a drží dietu, ve které se straní tučných jídel a pokrmů zatěžujících trávení. Když už přichází do tuhého (dráždivý kašel od plic, vykašlávání hlenů, nepřetržitá rýma, horečka apod.), tak jdou k doktorovi, který jim předepíše léky a dá jim podrobné instrukce na dietu, jako si ostatně dali sami, a taky je pošle do postele. Doktor ani nepřichází s ničím novým, i ty léky, které jste od něj dostali, už dlouhou dobu znáte, možná máte jejich zbytky ještě ve vaší domácí lékárničce ještě od minulé nemoci.
Léky mohou být v řadě případů ku prospěchu, jelikož rychle utlumí příznaky onemocnění, které člověka trápí. Můžete se tak cítit zdánlivě lépe, i když jste vašemu tělu těmito medikamenty nijak nepomohli, ba naopak jste ve vašem těle vytvořili takové prostředí, kde se s nákazou bojuje ještě hůře. Co se tedy odehrává ve vašem těle po požití léků? Léky typu Paralen, Brufen a další antipyretika tlumí obranné děje v těle, znemožňují vašemu imunitnímu systému pracovat tak, jak by obvykle pracoval. Vy se zdánlivě zbavujete zvýšené teploty, rýmy, kašle, bolesti a dalších příznaků, ovšem jen na úkor vašeho zdraví v budoucnu. Dovolujete tak totiž, aby se ve vás viry zabydlely a vytvořily zde toxická ložiska, která vám v budoucnu můžou značně uškodit - můžou pak způsobovat únavu, psychickou nevyrovnanost, revmatismus apod.
Abyste dokázali skutečně pochopit, co se ve vašem těle odehrává, bude lepší, když žádné tlumící léky brát nebudete. Neznamená to však, že se nebudete moci rychle zbavit vašeho nepříjemného stavu. Naopak, existuje řada přírodních prostředků, které s vaší chřipkou zatočí velice rychle, aniž by musely tlumit příznaky onemocnění. Řada přírodních prostředků zasahuje přímo do příčiny onemocnění, čili odstraňuje viry a zabraňuje tak vzniku jejich ložisek. To bude mít dopad i do budoucna, kdy může mít vaše chřipka daleko mírnější průběh a může trvat daleko kratší dobu. Možná je tedy na čase, abyste i vy přistoupili k užívání přírodních prostředků, které jste doposud neznali. Jaké přípravky vám pomůžou, to se dozvíte v pokračování tohoto článku.