Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co znamenají kruhy pod očima? Oslabení ledvin

Co znamenají kruhy pod očima? Oslabení ledvin Můžete maskovat kruhy pod očima tou nejlepší kosmetikou, ale jejich původ je vždy uvnitř těla.
Redakce BIOOO.CZ
4,7 5
19

Přejít na sekci článku:

Silné ledviny díky správné stravě

Detoxikace ledvin zdroj: shutterstock.com

V životě je nutné dodržovat rytmus vesmíru. Kdo žije mimo pravidelné cykly vesmíru, ten může brzy začít trpět nějakou nemocí, nebo může být nespokojený s vlastním životem, což se může projevovat například depresí. Nejvyšší aktivita ledvin je mezi 17. - 19. hodinou (v případně letního času je nutné přičíst 1 hodinu). V tuto dobu bychom se už neměli zatěžovat těžkým jídlem. Večerní hlad je nejlepší zahnat lehkým zeleninovým salátem s nulovým obsahem ořechů, luštěnin, obilovin a živočišných potravin. Úplně optimální je, když se večer řádně zásobujete organickými tekutinami (tekutiny v anorganické formě jako např. minerální vody vám nedoporučuji). Mezi takové tekutiny patří čerstvě vylisované ovocné či zeleninové šťávy, filtrovaná voda, nebo čaj (např. kořeněné Numi čaje).

Očista ledvin pomocí vodního melounu může vypadat snadně. Málokdo však vydrží jíst samotný meloun po dobu 3 dnů. Těm, kdo to nevydrží, se doporučuje jíst vodní meloun a černý chléb. Množství vodních melounů se nemusíte nijak bát, za jeden den však pravděpodobně nesníte více jak dva až tři desetikilové melouny. Právě tak velké množství snědených melounů je při očistě ledvin zásadní. Dostanete do sebe velké množství organické tekutiny, která doslova promyje vaše ledviny. Ovšem pozor, mohou z vás odcházet také písky či kameny. Proto je vhodné provádět tuto očistu za parních letních dnů během slunění (vaše bedra vystavujte teplu - slunci). Pokud není zrovna nejtepleji, noste ledvinový pás a také si několikrát za den udělejte prohřívající koupele. Tyto koupele vám usnadní vyplavování nečistot z vašeho těla tím, že rozšíří vývody z ledvin.

Dalším způsobem, jak očistit vaše ledviny, je pití velkého množství zeleninových šťáv. Nejlepší je dělat si různý mix zeleninových šťáv, jako např. mrkev s řepou, nebo okurka s řapíkatým celerem. Pití několika litrů zeleninových šťáv denně nejenže doslova promyje vaše ledviny, tyto šťávy vám také dodají potřebnou výživu, které vaše tělo určitě postrádá. Dbejte však na to, aby zelenina použitá na šťávy byla vypěstována v režimu ekologického zemědělství, tedy bez zbytečné chemie.