Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na bolest hlavy ve dvou krocích

Jak na bolest hlavy ve dvou krocích zdroj: shutterstock.com

Bolest hlavy je potvora, která přepadne čas od času každého. Nejčastěji za to může přemíra stresu, ale pokud vás trápí častěji, není od věci navštívit neurologa. Ale nemusíte mít hned migrénu, i “obyčejná” bolest hlavy umí pěkně znepříjemnit den, pokud vám ho úplně nezabije.

Většina z nás už je tak zvyklá, že bolest hlavy prostě občas přijde, že je ani nenapadne proti tomu něco podnikat. Ti uvědomělejší počkají, až to přejde samo, ti s méně pevnými zásadami zdravého životního stylu se spolehnou na růžové tabletky či jiného analgetického pomocníka.

Většina přírodních prostředků, které se na bolesti hlavy doporučují, působí spíše preventivně a na akutní bolest jsou krátké. Nicméně ani v případě, že vás bolest přemohla, nemusíte házet svá čistě přírodní přesvědčení do žita a utíkat do lékárny. Vybrali (a vyzkoušeli :-) ) jsme pro vás dva pomocníky, kteří při bolesti hlavy nejen výrazně uleví, ale často ji i úplně zastaví.

  • Nervamin - směs esenciálních olejů pro vnitřní užití. Výrazně zklidňuje, aniž by utlumila, ale dokáže ulevit přesně od toho nepříjemného tlaku a napětí, které bolest hlavy často způsobí. Užívají se vnitřně, chutnají poměrně výrazně po meduňce a chuť v ústech relativně dlouho přetrvá. Nejmíň výrazná je při zamíchání do medu. Pokud je vám vůně příjemná, tak je dobré si k lahvičce i občas přičichnout. Můžete ho bez obav užít i ve chvíli, kdy potřebujete fungovat, ale lepšího výsledku samozřejmě dosáhnete při odpočinku. Obsahuje Nard pravý, Kardamom pravý, Bazalka vonnou, Meduňku lékařskou, Aksamitník menší, Vousatku draslavou a Pelargonii vonnou.
  • Artrin - Bioinformační krém Artrin je naopak určen k zevnímu použití. Ulevuje od bolesti a účinné látky v něm obsažené pronikají kůží. Působí i aromaterapeuticky a jemně chladí nebo spíš se dá říct, že osvěžuje. Prostě poznáte přesně, kam jste ho nanesli. Pomáhá uvolnit napětí a “vypnout” hlavu. Stačí ho maličko a je poměrně málo mastný, navíc lze nanést ve velmi tenké vrstvě nebo vklepat, takže ani v případě, že musíte vypadat k světu, se nemusíte bát o make-up. Na pleť působí velmi dobře, hojivě a protizánětlivě. Snese ho bez problémů sušší i mastnější pleť. Obsahuje minerální oleje, což sice není úplně ideální, ale u tohoto typu léčivých přípravků poměrně běžné, neboť se pak léčivé látky uvolňují pozvolněji. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že ani v případě, že naprosto odmítáte cokoliv z ropy na obličeji, tak vám občasné použití Artrinu nezpůsobí na pleti žádnou pohromu. V případě akutní bolesti můžete mazat prakticky dle libosti a hlavně tam, kde to bolí. Občas se mi stalo, že se bolest jakoby “stěhovala” - jakoby před krémem utíkala :-) Takže ačkoliv jsem začala na spáncích, nakonec jsme měla namazané komplet celé čelo. Pokud by šla bolest od krku nebo od zad, tak začít tam.

Samozřejmě je potřeba dodržovat pitný režim, ale je dobré ho trochu něčím vylepšit. V takové chvíli jsou ideální čaje z bazalky posvátné - Tulsi. Harmonizuje psychiku a posiluje tělo. Při bolesti hlavy je vhodná kombinace s Brahmi nebo zázvorem. Ideálně přisladit medem a popíjet během celého dne.

Související produkt
Nervamin 23 ml
Diochi / 831 Kč
Kapky Nervamin působí díky nardové silici příznivě na nervový systém. Přidaná meduňka podporuje duševní zdraví, pozitivní náladu a relaxaci.
Detail produktu