Jarní alergie

3,3 5
3

Přejít na sekci článku:

Posilte imunitu

Posilte imunituzdroj: shutterstock.com

To ovšem nic nemění na tom, že alergie je fyzické onemocnění a při takovém potřebujeme imunitu nejen posílit, ale hlavně zharmonizovat, to jest naznačit jí, aby fungovala, jak má a neobracela se proti nám. K tomu nám pomohou preparáty, které mají širší působení, které zasáhne celé tělo a ideálně i duši. Ideální je samozřejmě začít ještě předtím než pylová sezóna vypukne, ale ulevit mohou i když začnete později. Tady je výběr těch nejspolehlivějších.

  • Reishi (Ganoderma) - houba, která dovede snad všechno. Pro alergiky je ale zajímavé, že tlumí vznik histaminu, ulevuje při astmatu a působí protizánětlivě. Zvyšuje imunitu, odstraňuje únavu a výrazně posiluje psychiku. Zlepšuje celkový zdravotní stav a výsledek je znát už při jedné tobolce denně (pokud neřešíte nějaký závažný nebo akutní zdravotní problém). Na výběr je mezi extraktem a sporem, ideální je používání obou, ale pokud chcete jen jeden produkt, začněte extraktem, nástup účinků je rychlejší a vliv na fyzickou stránku zdraví výraznější.
  • Cordyceps - houba, co není jen houba. Letní tráva, zimní červ - tak jí říkají v její domovině a v podstatě jde o unikátní organismus, který část svého života tráví jako houba, část jako cizopasník na některých druzích hmyzu. Díky tomu, že se jedná vlastně napůl o rostlinu, napůl o hmyz, tak v sobě spojuje sílu obojího a působí na tělo velmi komplexně. Skvěle působí při nedostatku energie, odstraňuje únavu a vyčerpání a podporuje organismus při chronických nebo dlouhých nemocech.
  • Rakytníkový olej - oranžový zázrak, který najdeme i v našich končinách. Rakytník obsahuje obrovské množství antioxidantů, které podporují nás imunitní systém, působí protizánětlivě a pomáhají celkově posílit organismus. Obezřetnosti je třeba pouze v případě alergií na citrusy nebo jahody, protože obsahuje velké množství C vitaminu. Ukrutně barví, takže pokud vám chuť není příjemná, raděj ho do něčeho zamíchejte, protože dlouhé ošklíbání se nad lžičkou s olejem by vás mohlo stát vaše oblíbené tričko :-)
  • Cedrový olej - dokáže odvádět z organismu odpadní a toxické látky, včetně těžkých kovů. Podporuje regenerační schopnosti těla a harmonizuje imunitní systém. Velmi dobře působí i na psychiku a je velmi vhodný i pro malé děti. Díky jeho příjemné chuti ho můžeme zařadit do běžného jídelníčku jako olej do salátů nebo jiných studených jídel.