Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jarní alergie

Jarní alergie Alergii je možné mírnit i přírodními prostředky.
Renata Ježková
3,3 5
3

Přejít na sekci článku:

Posilte imunitu

Posilte imunitu zdroj: shutterstock.com

To ovšem nic nemění na tom, že alergie je fyzické onemocnění a při takovém potřebujeme imunitu nejen posílit, ale hlavně zharmonizovat, to jest naznačit jí, aby fungovala, jak má a neobracela se proti nám. K tomu nám pomohou preparáty, které mají širší působení, které zasáhne celé tělo a ideálně i duši. Ideální je samozřejmě začít ještě předtím než pylová sezóna vypukne, ale ulevit mohou i když začnete později. Tady je výběr těch nejspolehlivějších.

  • Reishi (Ganoderma) - houba, která dovede snad všechno. Pro alergiky je ale zajímavé, že tlumí vznik histaminu, ulevuje při astmatu a působí protizánětlivě. Zvyšuje imunitu, odstraňuje únavu a výrazně posiluje psychiku. Zlepšuje celkový zdravotní stav a výsledek je znát už při jedné tobolce denně (pokud neřešíte nějaký závažný nebo akutní zdravotní problém). Na výběr je mezi extraktem a sporem, ideální je používání obou, ale pokud chcete jen jeden produkt, začněte extraktem, nástup účinků je rychlejší a vliv na fyzickou stránku zdraví výraznější.
  • Cordyceps - houba, co není jen houba. Letní tráva, zimní červ - tak jí říkají v její domovině a v podstatě jde o unikátní organismus, který část svého života tráví jako houba, část jako cizopasník na některých druzích hmyzu. Díky tomu, že se jedná vlastně napůl o rostlinu, napůl o hmyz, tak v sobě spojuje sílu obojího a působí na tělo velmi komplexně. Skvěle působí při nedostatku energie, odstraňuje únavu a vyčerpání a podporuje organismus při chronických nebo dlouhých nemocech.
  • Rakytníkový olej - oranžový zázrak, který najdeme i v našich končinách. Rakytník obsahuje obrovské množství antioxidantů, které podporují nás imunitní systém, působí protizánětlivě a pomáhají celkově posílit organismus. Obezřetnosti je třeba pouze v případě alergií na citrusy nebo jahody, protože obsahuje velké množství C vitaminu. Ukrutně barví, takže pokud vám chuť není příjemná, raděj ho do něčeho zamíchejte, protože dlouhé ošklíbání se nad lžičkou s olejem by vás mohlo stát vaše oblíbené tričko :-)
  • Cedrový olej - dokáže odvádět z organismu odpadní a toxické látky, včetně těžkých kovů. Podporuje regenerační schopnosti těla a harmonizuje imunitní systém. Velmi dobře působí i na psychiku a je velmi vhodný i pro malé děti. Díky jeho příjemné chuti ho můžeme zařadit do běžného jídelníčku jako olej do salátů nebo jiných studených jídel.