Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Koronavirus: Jak posílit imunitu?

Koronavirus Jak na posileni imunity, zazvor, vitamin c, prirodni produkty zdroj: Shutterstock

Je prokázané, že posílení imunity významně přispívá k odolnosti organismu vůči virům, které mohou být pro člověka až smrtelně nebezpečné. Imunita je komplexní systém celého těla od jater po kůži –  je to náš nejdůležitější obranný štít vůči vnějším nebezpečím, která číhají na každém rohu. Inspirujte se našimi doporučeními na posílení obranyschopnosti přírodní cestou a udělejte ze svého těla nedobytnou pevnost.

Rytíři ve službě imunity

Základem je dobrá životospráva a dostatek pohybu. Pokud ale zrovna nemůžete do své oblíbené posilovny nebo parku, nabijte se přírodními imunostimulanty jako je například funkční směs z hub reishi, chaga, hericium a cordyceps na podporu imunity, rakytníková šťáva, bio kapsle z ostropestřce, spirulina nebo doplněk stravy z kůry rostliny vilcacoru, která je v Amazonii považována za královnu rostlin a známá také jako kočičí dráp, kvůli drobným trnům, který kočičí dráp připomínají. Občas totiž zázvorový čaj a vitamin C nestačí.

Psychická pohoda

Psychickou pohodu lidé často podceňují, přitom se jedná o jeden z nejdůležitějších pilířů našeho zdraví. Proto zvláště teď využijte volný čas pro regeneraci a odpočinek. Nádech, výdech, relaxujte, užijte si čas se svými blízkými a dobře se vyspěte. Udělejte si čaj, napusťte vanu, přidejte éterický olej a klidný spánek podpořte aroma terapií.

Prevence – posílení – regenerace

Tyto tři body jsou dle lékařky zabývající se celostní medicínou MUDr. Alexandry Vosátkové základem pro úspěšný boj s infekčním onemocněním (nejen vyvolaným koronavirem). Preventivně tedy dbejte na důkladnou hygienu, myjte si ruce mýdlem, jste li v častém kontaktu s lidmi nebo jdete nakoupit, používejte roušku, nesahejte si do obličeje a pokud si ruce nemůžete umít, dezinfikujte si je antibakteriálním gelem či vysokoprocentním alkoholem. Posilněte svou imunitu na maximum: můžete vyzkoušet přírodní kapsle bohaté na vitamíny a minerály, bioinformační kapky, čaje posilňující imunitu nebo další přírodní přípravky posilující imunitní systém. Rozhodně ani neuškodí při náznacích nachlazení vzduch doma preventivně dezinfikovat spreji k tomu určenými. MUDr Alexandra Vosátková navíc doporučuje při “jakékoli (nejen této infekci) již při prvních příznacích použít Grepofit – a to tak, že zvolíte buď nosol u rýmy, nebo spray na bolesti v krku, při ostatních příznacích kapsle či kapky.” Pro rizikovou skupinu starší lidí je pak vhodný King Kong a Revitae, případně podpořený Vironalem. Doktorka rovněž doporučuje nemoc opravdu vyležet a dbát na důkladnou regeneraci, podpořenou například Probiosanem nebo Stimaralem.

Co říkají lékaři a odborníci?

Svou osobní zkušenost s koronavirem podrobně popsala britská lékařka, někdejší předsedkyně britské lékařské komory, Clare Gerada, která sama na sobě potvrdila, že pokud vaše imunita správně funguje, můžete se s nemocí vypořádat bez velkých komplikací. Sama v průběhu nemoci pociťovala velkou únavu, měla kašel a horečky. Veřejnosti vzkazuje, že průběh nemoci je sice nepříjemný, ale pokud je vaše imunita v dobrém stavu, nemoc zvládnete v pořádku doma jako při běžné chřipce. Neměli bychom proto panikařit a lůžka v nemocnicích zabírat těm, kteří je potřebují (staří lidé a nemocní s oslabenou imunitou). Celý článek si můžete přečíst tady. Na instagramovém profilu MUDr. Jana Vojáčka, kde vystupuje jako Funkční lékař se zase dozvíte mnoho aktuálních tipů a doporučení přímo od lékařů z praxe. A pokud vás zajímá odborný pohled na problematiku koronaviru (COVID-19), tak mnoho důležitých čísel, statistik a doporučení najdete v Online magazínu Univerzity Karlovy. Na webu online ordinace Ulekare.cz se ve speciální sekci Koronavirus dozvíte spoustu aktuálních informací a navíc se můžete s odborníky poradit online, bez nutnosti čekat dlouhé fronty.