Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Léčivá echinacea nejen do mrazivého počasí

Přejít na sekci článku:

Echinacea pro krásnou pleť

Echinacea pro krásnou pleť zdroj: shutterstock.com

Echinacea působí tak zázračně na naši imunitu také proto, že dokáže bezvadně rozproudit lymfu. Tím urychlí odplavování škodlivých látek a usazenin z těla ven. Toho můžeme využít nejen při onemocněních a již zmíněných detoxikačních kúrách, ale také pokud nás trápí takzvaná pomerančová kůže. Celulitidu sice způsobuje více faktorů, ale tím nejzásadnějším je nezdravá životospráva a nedostatek pohybu, jež vedou ke stagnaci lymfy, usazování škodlivin a následné tvorbě nehezkých dolíčků.

Znečištěný organismus volající po akutním detoxu také úzce souvisí s tvorbou akné, kožních ekzémů a lupénkou. Tyto kožní neduhy mohou ustoupit užíváním echinaceových přípravků. Jejich účinek navíc můžete podpořit vnější aplikací kosmetických produktů s obsahem echinacei. Taková kosmetika podpoří látkovou výměnu v horních vrstvách pokožky a také urychlí hojení již vzniklých pupínků, trhlinek a popraskané, šupinkující pleti.

Kromě těchto relativně drobných kosmetických problémů echinacea pomáhá i u těch závažnějších, jako jsou bércové vředy a proleženiny. Opět se může používat jak vnitřně, tak zvnějšku. V tomto případě je však důležité právě vnější ošetření různými krémy a gely s obsahem echinacei a jako podpora vnitřní užívání různých čajů a tinktur s echinaceou. Přípravky s echinaceou se nemusíte bát použít ani na popáleniny a drobná poranění. Přestože dosud nebyly objeveny žádné nepříznivé vedlejší účinky po užívání echinacei, v těchto těžších případech raději použití konzultujte s lékařem.