Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Meduňkové kapky Weleda - nezbytnost přírodní lékárničky

Meduňkové kapky Weleda - nezbytnost přírodní lékárničky Meduňkové kapky Weleda mají blahodárný účinek na lidské zdraví. Zejména pomůžou při kinetóze a potížích s trávením.
Mája Ráblová
5,0 5
3

Meduňkové kapky Weleda - nezbytnost přírodní lékárničky zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Meduňku zná snad každý a dle mého je to snad ten nejvoňavější plevel, co můžete na zahradě najít. A také není jen plevelem, ale honosnou bylinkou. Tváří se na první pohled jako máta, ale narozdíl od ní nemá nikterak výraznou chuť. O to víc ale překvapí vůně po promnutí čerstvého lístku v prstech, která je silně citrusová. Ale pokud jste získali z mého shrnutí nebo své osobní zkušenosti pocit, že intenzivní vůně je vše, co meduňka dovede, vyvedu vás rychle z omylu.

Meduňka zklidňuje organismus, navozuje pocit uvolnění, pomáhá při nespavosti, nevolnosti, některých bolestech, mdlobách, závratích i zvracení.

A Meduňkové kapky od Weledy? V alkoholu je kromě zmíněné zázračné meduňky ve složení také výtažek z muškátového oříšku, který též působí na zklidnění a při nespavosti, stejně tak jako proti trávicím obtížím a křečím. Dále výtažek ze skořice, kořene anděliky lékařské, plodů koriandru, hřebíčku a přírodní citrónová silice, prostě celá speciální jednotka zaměřená na boj proti nevolnosti a při problémech s trávicím systémem, pro podporu zklidnění organismu a látkové výměny a s pozitivním vlivem na celou naši nervovou soustavu. Výrobce uvádí, že kapky jsou dokonce vhodné i při neuralgiích obličeje.

Meduňkové kapky jsem si koupila při přetrvávájích nevolnostech při jízdě autem či autobusem, které mě trápí od útlého dětství. Dávkování je jednoduché - 10 až 20 kapek rozmíchané v malém množství vody. Bohužel, ač jsem se po přečtení složení těšila na chuť připomínající nějaký hřejivý citrusový sirup, chuť je výrazně nahořklá. No co, nemá mi to chutnat, má mi to pomoct. A to se taky samozřejmě vždy stalo. Kapky zklidňují jak hlavu, tak žaludek. Dokonce jsem se dočetla, že by kapky měly zabrat i při začínající migréně a mírných bolestech zubů. Obojí vyzkoušeno a dost možná to bylo placebo, ale stejně mi bylo hned lépe.

Meduňkové kapky mají též mírné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Přirozeně se v meduňce nachází velké množství účinných silic jako je citronelol, citral, geraniol, ale také třísloviny, flavonoidy i minerály.

Meduňkové kapky jsou skvělou přírodní alternativou kindedrylu a jemu podobným, ibalginu a jiným tišícím lékům. Tělo umí s přírodní formou léku mnohem lépe pracovat, aniž by byla do takové míry zatížena játra nebo tlusté střevo.

Osobní tip: Meduňkové kapky by neměly chybět v lékárničce, zvládnou pomoci i při mírnější otravě jídlem.