Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Meridiány - jak je dát do pořádku

Meridiány - jak je dát do pořádku Meridiány jsou energetické dráhy, které křižují po celém našem těle a dopravují životodárnou čchi do všech orgánů.
Jana Konečná
4,6 5
14

Meridiány a jak je dát do pořádku zdroj: pixabay.com

V minulém článku s touto tématikou jsme psali o unikátním systému v sestavování produktů firmy Energy, a to o regeneraci v pentagramu. Tento systém vychází (nejen) z pravidel tradiční čínské medicíny a ájurvédy a propojuje tyto staletími ověřené poznatky s inovativními přístupy. Vysvětlování tohoto systému jsme začali s pěti základními prvky, energiemi, které podle čínské filozofie působí na vše kolem nás a samozřejmě ovlivňují i nás samotné. Naše těla jsou pak protkána energetickými drahami, po kterých dané energie v určitém poměru proudí a narušení tohoto toku pak může způsobovat různé zdravotní komplikace.

Meridiány jsou pojmenované po polednících, protože jejich podélné umístění na našem těle právě připomíná průběh poledníků na glóbusu. Meridiány v našem těle slouží jako takové dálnice pro rozvoz životodárné energie čchi mezi jednotlivými orgány. Celkem existuje 12 párových meridiánů a dva nepárové. Meridiány vedou uvnitř i na povrchu našeho těla a ty, které jsou na povrchu, se sbíhají do akupunkturních bodů. S meridiány a akupresurními body pak kromě přímo akupresury pracuje i léčebný systém shiatsu masáží. Pojďme se tedy na jednotlivé meridiány podívat trochu víc zblízka.

MERIDIÁN PLIC

Meridián plic začíná uvnitř trupu, sestupuje dolů směrem k tlustému střevu a potom se vrací zpět kolem žaludku nahoru a přes bránici prostupuje do plic. Odtud pokračuje nahoru až k hrdlu. Z hrdla vychází do podpaží a podél vnitřní strany ruky pokračuje. Končí na špičce palce. Jeho nerovnováha způsobuje poruchy dýchání, jako jsou například kašel či astma, bolesti v krku, ale i sníženou imunitu a podobně. Na emoční úrovni se narušení plicního meridiánu projevuje melancholií, sníženým sebevědomím a může přejít až v deprese. K harmonizaci této plicní dráhy Energy vyvinula krém Droserin a regenerační přípravek Vironal.

Meridiány a jak je dát do pořádku

MERIDIÁN SLEZINY

Základní dráha meridiánu sleziny vede od konce palce nohy po její vnitřní straně, přes kotník až do třísel, odkud se vnořuje do břicha a spojuje se se slezinou. Odtud pokračuje do žaludku, prochází k jícnu a končí pod kořenem jazyka. Na fyzické úrovni se nerovnováha tohoto meridiánu projevuje častým nutkáním na zvracení po jídle, bolestmi žaludku, plynatostí, říháním a bolestmi pod hrudníkem. Na psychické úrovni nás pak disharmonie tohoto meridiánu trápí poruchami paměti, pomalým myšlením, přílišnou starostlivostí, sebelítostí a duševní labilitou. Posílit tento meridián pomáhají taktéž produkty Vironal a Droserin.

Meridiány a jak je dát do pořádku

MERIDIÁN JATER

Vede podobně jako meridián sleziny od základny nehtu palce na noze po vnitřní straně nohy až ke slabinám, kde se obtáčí kolem vnějších pohlavních orgánů. Přes spodní stranu břicha, odbočuje pod volná žebra. Kromě onemocnění jater souvisí s nerovnováhou této dráhy také lokální poruchy, které se vyskytují po celé dráze jater, např. otok šourku u mužů a podbřišku u žen, onemocnění šlach, kloubů a další. Na emoční úrovni se tato nerovnováha projevuje nadměrnou sebekontrolou, nevyrovnaným chováním, výbuchy zuřivosti a zvýšenou podrážděností. Na tuto dráhu se zaměřují produkty Regalen a krém Protektin.

Meridiány a jak je dát do pořádku

MERIDIÁN ŽLUČNÍKU

Od vnějšího koutku oka se zvedá přes temeno hlavy, vrací se za ucho a pokračuje po vnější straně šíje až na rameno a vnější stranou těla vede směrem dolů a končí v malíčku nohy. Jeho nerovnováha způsobuje především žlučníkové potíže a žlučové kameny a bolesti v podžeberní oblasti. V emoční oblasti se nerovnováha tohoto meridiánu projevuje nedostatkem kreativity, neschopností uskutečnit své životní sny a plány, nadměrným puntičkářstvím a ustavičnou nespokojeností. Harmonizovat meridián žlučníku pomáhají produkty Regalen a Protektin.

Meridiány a jak je dát do pořádku

MERIDIÁN TŘÍ ZÁŘIČŮ

Začíná na prsteníčku a prochází vnější stranou ruky k ramenu až kolem lopatky k 7. krčnímu obratli. Odtud pokračuje do jamky nad klíční kostí k hrudní kosti, odkud se rozptyluje kolem srdce a sestupuje dolů. Jeho nerovnováha způsobuje našemu tělu potíže se sluchem, poruchy termoregulace, oslabení imunity a zhoršuje přirozenou detoxikační funkci. Na mentální úrovni způsobuje jeho nerovnováha zvýšenou sobeckost a starostlivost o sebe sama. Produktů na harmonizaci tohoto meridiánu je více, vybrat můžete podle konkrétního problému, který chcete řešit, z Regalenu, Gynexu, Korolenu a krémů Protektinu, Cytovitalu a Ruticelitu.

Meridiány a jak je dát do pořádku