Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

MSM prášek pro zdravé klouby i vlasy

MSM prášek pro zdravé klouby i vlasy MSM prášek je čistá, organická síra, která má ve formě MSM prášku spoustu léčivých i zkrášlujících účinků.
Jana Konečná
5,0 5
6

MSM prášek pro zdravé klouby i vlasy zdroj: unsplash.com

Už jste slyšeli o takzvaném MSM prášku? Co že se skrývá za tou podivnou zkratkou? MSM je zkratka pro methylsulfonylmethan. Tak, teď jsme to moc tím chemicky znějícím názvem nevylepšili. Nemusíte mít ale vůbec strach. Methylsulfonylmethan je označení pro síru v její organické podobě. K čemu vlastně takovou síru potřebujeme a proč bychom ji měli dodávat do těla pomocí nějakého výživového doplňku?

Síra je klasicky obsažena v potravinách, jako je maso, mléko či zelenina, problém je, že se v nich během tepelné úpravy snižuje její množství. Pokud tedy nepatříte mezi takzvané vitariány, kteří se stravují především zeleninou, ovocem, klíčky, oříšky a dalšími přirozenými potravinami rostlinného původu, jež nebyly tepelně upravovány nad 42 °C (někteří se živí i živočišnými produkty, ale to, zejména v případě masa, moc nedoporučujeme), síry máte s velkou pravděpodobností nedostatek. Ale bohužel ani ti vitariáni to moc vyhrané nemají. V dnešní době je totiž půda natolik vyčerpaná a zamořená různými chemickými hnojivy a pesticidními postřiky, že z ní pěstované plodiny už mnoho živin nenačerpají.

K čemu potřebujeme síru?

Síra je velice důležitý minerál, který je v našem těle nezbytný k celé řadě fyziologických pochodů. V první řadě funguje jako antioxidant a chrání nejenom kosti, tkáně, ale i chrupavky před poškozením volnými radikály. Výrazně tak zlepšuje hybnost a předchází vzniku osteoporózy. Chrupavky pak chrání nejen před samotným poškozením, ale průběžně i zlepšuje jejich stav tím, že podporuje tvorbu kolagenu. Díky tomu aktivně bojuje i proti bolestivosti a případným zánětům kloubů.

MSM prášek tělu dodá síru v organické podobě, která svým působením posiluje imunitu. Nejenže tělo chrání před působením toxinů, ale také působí antibakteriálně a pomáhá čistit krev od špatného cholesterolu a dalších škodlivých látek. MSM prášek podporuje taktéž vstřebávání ostatních vitaminů a minerálů, hlavně vitaminu C, se kterým na sebe v podstatě působí synergicky - vzájemně zlepšují svou vstřebatelnost a podporují své pozitivní účinky na lidské tělo.

Velice blahodárně působí užívání MSM prášku i na naše zažívání. Síra totiž podporuje střevní peristaltiku a pomáhá při plynatosti. Redukuje škodlivé střevní bakterie a podporuje množení těch prospěšných. MSM prášek posiluje tělo před následky dlouhodobého působení stresu a také dodává potřebnou energii. Ve své organické podobě je navíc síra velmi dobře vstřebatelná a využitelná. Z organismu se přitom vylučuje velice pomalu, až 100 hodin, což dává tělu dostatek času, aby síru z MSM prášku využilo opravdu na maximum.

Zkrášlující účinky MSM prášku

Síře se nepřezdívá minerál krásy jen tak pro nic za nic. Jeho anti-age účinek se projevuje nejen uvnitř těla, ale také z vnějšku – na kůži, pleti, nehtech i vlasech. Právě již zmíněná podpora tvorby kolagenu je velice důležitým faktorem v boji proti stárnutí. Kolagen je totiž důležitý nejen pro kloubní chrupavky, ale taktéž je naprosto nezbytný pro to, aby byla pokožka stále krásně pružná a pevná.

Zvýšená produkce kolagenu (a navíc i keratinu) pak přispěje i k rychleji rostoucím a kvalitnějším vlasům. MSM prášek také podporuje prokrvení vlasové pokožky, aktivuje vlasové folikuly a zkvalitňuje vstřebávání vitaminu H, panthenolu a vápníku. Tyto mikroživiny jsou velice důležité nejen pro zdravé a krásné vlasy, ale i pro pevnější a rychleji rostoucí nehty bez lámání.

Vzhledem k protizánětlivým účinkům je užívání MSM prášku velice vhodné i pro majitele problematické, přecitlivělé či alergické pleti, trpící na nejrůznější kožní problémy. Blahodárně působí síra na pleť, která se už něco natrápila s akné, ekzémy i lupénkou.

Tip: Pokud řešíte pleťové problémy, účinky MSM prášku můžete ještě víc umocnit jeho aplikací přímo na pleť. Stačí přidat půl lžičky do vaší oblíbené domácí masky.