Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Neinvazivní holistická léčba křečových žil

Neinvazivní holistická léčba křečových žil Máte křečové žíly? Vyzkoušejte přírodní léčbu křečových žil podle principů celostní, neboli holistické medicíny.
Redakce BIOOO.CZ
4,1 5
22

Křečové žíly zdroj: shutterstock.com

Křečové žíly na dolních končetinách jsou častějším problémem žen než mužů (poměř až 4:1). Pro ženy jsou křečové žíly ještě mnohem více traumatizující záležitostí, jelikož ženy více dbají na svou vnější krásu a jakákoliv nedokonalost na jejich těle je snadno vyvede z míry. Stalo se vám, že vám na nohách vyběhly křečové žíly a ptáte se nyní, co s nimi? Poradím vám, jak o sebe pečovat zcela přírodním způsobem, abyste již nemuseli trpět tímto neduhem, vadou na kráse, či jak to chcete nazvat. Snad nejdůležitější jsou jednotlivé souvislosti, které ovlivňují vznik křečových žil. Bohužel, v žádné žilní poradně se tyto souvislosti nedozvíte. Nyní máte možnost poznat trochu více z té tajemné sféry o fungování vašeho těla.

Přejít na sekci článku:

Holistický přístup nebo operace?

Holistická léčba křečových žil zdroj: shutterstock.com

Když jsem v úvodu zmínil, že se budu zabývat přírodním způsobem léčby křečových žil, je tím myšlen přístup celostní, neboli holistický. Lidé s křečovými žilami se rozhodují většinou příliš pozdě, že s nimi něco udělají. Často se snaží aplikovat různé masti, což je sice dobrý přístup, ale ve složitém principu fungování našeho těla je to stále nedostačující.

Může se stát, že už toho máte dost a chcete váš problém vyřešit rychle. V takovém případě si uděláte cestu do žilní poradny, kde vám navrhnou vhodné řešení podle alopatické medicíny. Dovolím si však v úvodu žilní poradnu mírně zkritizovat. Už ten název poradna by mohl znamenat, že vám tam daný zdravotnický personál dokáže poradit, jak se křečových žil můžete zbavit. Dalo by se tedy očekávat, že vám navrhnou způsob péče o vaše tělo, vysvětlí příčinu vzniku křečových žil a navrhnou taková opatření, aby se křečové žíly samy upravily do normálního stavu. To se však neděje. Lidem jsou v žilních poradnách navrženy de facto pouze tři věci: protizánětlivé prášky, hojivé masti a operativní řešení. Všechna tato řešení jsou z pohledu celostní medicíny neuspokojivá, jelikož řeší pouze následek a už vůbec nezkoumají, z jakého důvodu toto onemocnění vzniklo. Operativní řešení vám pak už vůbec nedoporučuji, jelikož se jedná o nevratný zásah do lidského těla, který ještě zdaleka nemusí vyřešit vaše problémy (oslabení těla se bude dále zvětšovat a projevovat i na dalších částech vašeho těla). Navíc jakákoliv operace je fyzickým zásahem do těla, která může v konečném důsledku bránit přirozeným autoregulačním pochodům v těle. Doporučuji vám, abyste si tedy včas rozmysleli, zda budete křečové žíly řešit operativně nebo zda prozkoumáte oblasti celostní medicíny a pokusíte se váš problém vyřešit neinvazivním způsobem.

Z mého pohledu bych podle celostního pojetí rozdělil důvody vzniku křečových žil do těchto tří oblastí. Jsou to asi nejdůležitější důvody, avšak při hlubším zkoumání vašeho onemocnění se můžete jistě dostat i do dalších oblastí a případně také způsobů řešení. Důvody vzniku křečových žil jsou tedy tyto:

Všechny tyto důvody se vám budu snažit maximálně přiblížit, avšak nyní bych chtěl zdůraznit ještě jedno velké pravidlo, kterým se v průběhu léčby křečových žil musíte bezesporu řídit. Přírodních prostředků na křečové žíly existuje celá řada. I na našem e-shopu se nachází několik gelů, které vám pomůžou s křečovými žilami. Způsob řešení, kdy na sebe napatláte všechno možné a budete jíst byť přírodní pilulky od rána do večera je však slepou uličkou. Pro to, aby vám celostní medicína skutečně pomohla, musíte opustit řešení typu “kokino na bebino”. Zaměřte na hledání skutečné příčiny vašich obtíží. Jakmile k němu dojdete, rychle zjistíte, že řešení je ještě daleko jednodušší, než jak se jevilo na začátku.