Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

PMS neboli premenstruační syndrom – postrach žen (i mužů)

PMS neboli premenstruační syndrom – postrach žen (i mužů) PMS, premenstruační syndrom, hormonální nerovnováha, měsíčky
Jana Konečná
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Jak při PMS hodit tělo i duši zpátky do pohody

Jak při PMS hodit tělo i duši zpátky do pohody zdroj: shutterstock.com

Cvičení

Jakýkoliv druh mírného pohybu vám pomůže překonat nepříjemnosti spojené s PMS. Při sportu se lehce zapotíte, urychlíte odplavování škodlivých látek a také vyplavíte pár endorfinů, které vám pomůžou se vypořádat s předmenstruačním splínem a rychlým střídáním nálad. Asi nelepším druhem pohybu je v tomto směru jóga. Kromě již zmíněných benefitů vám také postupem času srovná rozházené hormony a pomůže uvolnit napětí, které způsobuje bolesti hlavy a přináší úlevu při křečích v břiše.

Aromaterapie

Éterické oleje vám pomůžou se uvolnit a zbavit stresu. Dokáží ale zatočit i s konkrétními PMS příznaky.

  • Bergamot uvolňuje napětí nejen v podbřišku, ale uklidňuje celý nervový systém.
  • Levandule a meduňka se vám budou hodit při bolestech hlavy.
  • Jalovec a rozmarýn působí proti zadržování vody v organismu.
  • Jasmín pomáhá zbavit se splínu a přecitlivělosti.
  • Heřmánek zmírňuje bolest.

Éterické oleje můžete použít klasicky do aromalampy, přidat pár kapek do vany nebo nakapat na kapesník či polštář. Smícháním kvalitního rostlinného oleje, do kterého přidáte pár kapek vybraného esenciálního oleje, získáte výborný masážní olej. Dopřejte si s ním lehkou masáž břicha krouživým pohybem po směru hodinových ručiček, nebo si s ním promasírujte spánky, když vás rozbolí hlava. Aby aromaterapie byla opravdu účinná, nestačí použít éterický olej jen jednorázově. Ideální je nechat na sebe působit vůni s žádoucími účinky po delší dobu a opakovaně.

Meditace

Meditace vám pomůže odstranit stres a zvýšené napětí. Díky pár minutám, kdy necháte svůj mozek úplně vypnout, vás může ve výsledku přejít i bolest hlavy. Dopřejte si tedy chvilku jen pro sebe. Najděte si klidné místo, pusťte si příjemnou hudbu, zapalte svíčku, vonnou tyčinku, nebo rovnou zkombinujte účinky meditace s těmi aromaterapeutickými a nechte rozvonět v aromalampě éterický olej. Pokuste se na nic nemyslet, nebo alespoň ne na něco nepříjemného. Soustřeďte se na dech a představte si, že s každým výdechem z vás odchází zároveň i nepříjemné napětí a bolest. Po skončení meditace proveďte třeba pár pozdravů slunce, ať si trochu rozproudíte krev.

Související produkt
Vonné tyčinky japonské Naturense Refreshed Time 40 ks
Nippon Kodo / 167 Kč
Vonné tyčinky Naturense Refreshed Time s vůní ylang-ylangu a muškátu osvěží vaši mysl, zvýší koncentraci a podpoří fyzický i psychický výkon. Navíc působí i jako mírné afrodiziakum.
Detail produktu