Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní lékárna: První pomoc na cestách

Přírodní lékárna: První pomoc na cestách Drags imun, éterický olej ze šalvěje a grepové jádro skvěle zastoupí klasické dezinfekce a pomohou i se zažívacími problémy.
Lucie van Koten
5,0 5
1

Přírodní lékárna: První pomoc na cestách zdroj: shutterstock.com

Na cestách za dobrodružstvím je dobré mít v lékárničce něco, co nás znovu dokáže postavit na nohy, něco, co uleví od žaludečních a střevních potíží a taky ještě věc na případné zahojení ran. A protože jsme minimalisté, budou nám stačit maximálně tři malé, leč o to silnější lahvičky.

Drags Imun

Znáte Drags Imun, neboli dračí krev? Jde o pryskyřici, která u domorodých kmenů patřila mezi hojivé mízy a dodnes je tak nepostradatelnou součástí výbavy každého dobrodruha.

Daleké a exotické destinace s sebou přinášejí jiná jídla, jiné zpracování potravin, jiné hygienické podmínky a tedy i menší či větší pravděpodobnost nepříjemných střevních a žaludečních potíží. Ovšem pryskyřice Croton Lechleri je na podobné situace expert a poradí si s nimi rychle. Má vynikající antibakteriální, antimikrobiální i antivirové účinky a zamezuje tak působení a přemnožení nežádoucích mikroorganismů.

Zažívací trakt hodí do pohody ale i preventivně. Stačí začít užívat kdykoli před jídlem či pitím. Drags Imun umí navíc zatočit i s plísněmi, tudíž je jeho využití opravdu široké.

Přírodní lékárna: První pomoc na cestách

Nakapat jej však nemusíme jenom na lžičku, výborně zaceluje veškeré bolesti, škrábnutí i rány a zároveň je výborně dezinfikuje. Jestli je tak výrobek, který nemůžete při balení na dovolenou vynechat, Drags Imun vyhrává na plné čáře.

Éterický olej šalvěj (Salvia Officinalis Oil)

Šalvěj je další z řady pomocníků při silných zažívacích problémech. Stejně jako Drags Imun má silné antibakteriální, antivirové účinky, výborně čistí celý trávicí trakt a hasí žaludeční problémy.

Úleva je takřka okamžitá, pakliže tělo bojuje s vleklým bakteriálním onemocněním, je potřeba šalvěj užívat až do úplného vymizení problémů.

Šalvěj má mimo jiné i silně prokrvující vlastnosti a tak povoluje i silné bolesti břicha a (nejen menstruační) křeče. Šalvěj lze v krajních případech používat jednorázově i častěji během dne, klidně ob dvě hodiny. Tři kapky lze přímo nakapat do pusy, promnout se slinami a pomalu polykat nebo je nakapat do želatinových tobolek a zapít vodou.

Grepové jádro

O grepovém jádru jste si v Biooo magazínu již mohli něco přečíst. Grep působí výborně na narušenou střevní mikroflóru, je plný hořčin, snižuje cholesterol a je úhlavním nepřítelem bakterií, virů, choroboplodných zárodků, plísní i parazitů.

Přírodní lékárna: První pomoc na cestách

Kromě silných detoxikačních účinků je ale napěchovaný i vitaminem C, tudíž si na něm pochutná hlavně naše imunita. Jedna dávka grepového jádra, které má hořko-sladkou chuť a sirupovou konzistenci, je tak prospěšná hlavně při horečkách, úpalech, ale i chřipkách a angínách. Tři lžičky denně a člověk na těle okamžitě pocítí velký rozdíl.

Vzít s ním můžete i akné, poraněnou pokožku, afty i opary a pokud se příznaky chřipky podchytí včas, pomůže i s bolestmi krku.

Tak. Naše přírodní lékárnička na cesty je hotová. S tímto vybavením zvládneme posílit imunitu, zarazit chřipku, ulevit od průjmů či zvracení, zahojit a vyčistit kdejakou ránu. Přes to všechno ale doufáme, že nic z toho nebudete v žádném případě potřebovat.

Související produkt
Drags Imun 30 ml
Energy / 734 Kč
Bioinformační přípravek s obsahem čisté pryskyřice Croton lechleri známé jako dračí krev.
Detail produktu