Přejít na sekci článku:
Kdy sáhnout po rybím oleji?
zdroj: shutterstock.com
Rybí olej má v podstatě komplexní účinky a lze jej užívat téměř ‘na cokoliv’. Další výhodou je přírodní původ, takže olej můžeme konzumovat dlouhodobě bez jakýchkoliv vedlejších účinků a ani po delší době nebudeme pozorovat snížení účinnosti. Kdy a s čím vším nám dokáže rybí olej pomoci?
1Obsažené nenasycené mastné kyseliny pečují o zdraví celého kardiovaskulárního systému. Chrání srdce i oběhový systém a posilují je, snižují riziko infarktu.
2Pravidelné užívání rybího oleje eliminuje množství špatného cholesterolu v krvi a snižuje tak riziko vzniku usazenin v cévním systému.
3Rybí olej podporuje zdraví mozku a celkově stimuluje činnost nervového systému. Dlouhodobé užívání dokáže posílit koncentraci i paměť a to nejenom u dětí.
4Pozitivní vliv na nervový systém se projevuje i při psychických problémech. Omega- 3 mastné kyseliny dokáží i v malém množství pomoci s úzkostnými stavy, poruchami spánku či pocity smutku.
5Doplňování nenasycených mastných kyselin je důležité obzvlášť v průběhu těhotenství, kdy podporují zdravý vývoj plodu, a také při kojení. Navíc, prospěšné látky z oleje se skrz mléko dostanou i k miminku.
6Rybí olej je skvělý při chronických kožních problémech typu lupénka, ekzém nebo akné. Dokáže pokožku vyléčit zevnitř a zároveň podporuje její odolnost proti návratu problémů.
7Konzumace rybího tuku se doporučuje při léčbě rakoviny tlustého střeva i rakoviny prsu, kdy působí jako vhodný podpůrný prostředek.
8Mimořádně vhodný je rybí olej pro ženy v menopauze, kdy díky úbytku hormonů dochází k řídnutí kostí. Mastné kyseliny podporují zdraví kostí a snižují riziko zlomenin.
9Omega- 3 mastné kyseliny výrazně pomáhají při redukčních dietách a přispívají ke zdravému a dlouhodobému úbytku váhy.