Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

3 nejčastější novoroční předsevzetí a jak je tentokrát dodržet

3 nejčastější novoroční předsevzetí a jak je tentokrát dodržet zdroj: shutterstock.com

Dárky jsou rozdány, povinné kolečko rodinných návštěv během svátků je za námi a do konce roku zbývá už jen chvilka. Nastává čas rekapitulace všeho dobrého i špatného, co se nám během tohoto roku (ne)podařilo. Přemýšlíme nad tím, kam bychom chtěli, aby se náš život ubíral v tom dalším roce.

Jestli jsme se svým životem víceméně spokojení a stačí nám jen pár drobných změn, nebo bychom jej nejradši obrátili o 180° a spolu s dalším novým rokem začali i my úplně nanovo s čistým štítem.

Přejít na sekci článku:

(1) Zhubnout

(1) Zhubnout zdroj: shutterstock.com

Hubnoucí předsevzetí se týká asi nejčastěji žen, neexistuje totiž asi žena, která by si nepřála být o pár kilo lehčí. I když se stále se zvyšujícími stresovými nároky na život začínají tukové polštářky čím dál častěji trápit i muže. Navíc vánoční hodování, přejídání se cukrovím a povalování u pohádek vede k tomu, že průměrný Čech během posledního týdne v roce nabere 3-4 kila, čímž se celoroční přibírání jen završí. Hodně z nás si toto vánoční obžerství omlouvá tím, že od 1. ledna začíná hubnout a bere ten poslední týden jako takovou „rozlučku se svobodou“ s poslední možností popustit svým chutím uzdu.

Jak tedy na postupné a zdravé hubnutí, aby to tento rok konečně vyšlo? Ideální je hubnoucí proces nastartovat detoxem, při kterém necháte tělo odpočinout od zvýšené zátěže a očistit od toxinů, které v něm vznikly během předvánočních příprav a během vánočního týdne, kdy jsme si nadměrně dopřávali sladkostí a ostatního nezdravého jídla. Detox je pro naše tělo něco jako takový restart. Pokud je prováděný správně, tak nejen očistí naše zanesené tělo, ale také doplní živiny nezbytné pro jeho zdravou funkci a pomůže nastartovat metabolismus. Kromě toho během něj přijímáme také o dost míň jídla a tím se připravíme i na následný omezující hubnoucí režim.

Po úspěšném absolvování detoxikační kúry si rozumně stanovte své hubnoucí cíle. Ideální je hubnout půl kila, maximálně kilo týdně. Pokud totiž zhubnete moc rychle, je vysoká pravděpodobnost, že se dostaví jojo efekt a shozené kilogramy naskáčou zpátky spolu s nechtěným bonusem navíc. S hubnutím i během detoxu vám můžou pomoct i zelené superpotraviny jako je spirulina, chlorela či mladý ječmen, které tělo očišťují a nastartují hubnutí. Pokud si přejete zhubnout už opravdu dlouho, ale chybí vám pevná vůle a vždy se vám podaří zhřešit, vyzkoušejte Bachovu kombinovanou esenci Štíhlá linie. Pečlivě namíchané esence z jednotlivých bylin podpoří vaši rozhodnost a mohou vám překonat chutě na sladké.