3 nejčastější novoroční předsevzetí a jak je tentokrát dodržet

Přejít na sekci článku:

(2) Přestat kouřit

(2) Přestat kouřitzdroj: shutterstock.com

Všichni velice dobře víme, že kouření škodí zdraví, a nemusí nám to připomínat ani nápisy a odstrašující obrázky na cigaretových krabičkách. Kromě toho však, že si kuřáci ničí vlastní zdraví, ničí zdraví i svým blízkým, kteří to odnášejí prostřednictvím pasivního kouření. Navíc se produkce tabáku výrazně podílí na devastování životního prostředí. Přestat kouřit není vůbec jednoduché především proto, že při kouření cigaret vzniká nejen fyzická závislost na nikotinu, ale také psychosociální závislost, kvůli které vnímáme kouření jako uklidňující rituál začleňující nás do určité společnosti. Pokud chcete s kouřením opravdu přestat a směřujete toto rozhodnutí k začátku roku 2016, nastudujte si článek Jak přestat kouřit, kde najdete tipy na přírodní prostředky, které vás mohou v cestě za odvykáním podpořit.

(3) Začít se učit něco nového

Rok 2015 utekl zase hrozně rychle a na všechny ty aktivity a nové věci, na které jsme si na jeho začátku slibovali, že si najdeme čas a vyzkoušíme je nebo se je naučíme, znovu kvůli všem povinnostem nezbyl čas. Mezi dovednosti, které si nejčastěji přejeme osvojit, patří naučení cizího jazyka a dál si kromě toho někteří studenti slibují, že tento rok se do toho opravdu opřou a budou se poctivě a průběžně učit. Pokud vám chybí rozhodnost a pevná vůle (podobně jako u hubnutí), můžete opět vsadit na Bachovy esence. Pod značkou Les Fleurs de Bach najdete namíchané kombinace esencí, ať už vám chybí pevná vůle se k učení rozhoupat a ve svém úmyslu vytrvat (Rozhodnost), nebo pokud se vám pak nedaří na cíl se pořádně soustředit (Koncentrace), anebo pokud ještě nevíte, co přesně chcete ve svém životě změnit a kam se chcete ubírat.

Ať už jsou vaše předsevzetí pro rok 2016 jakákoliv, snažte se na ně moc neupínat a neklást si příliš velké nároky. Pokud by se vám je nepodařilo dodržet, může to být velký nápor pro vaše sebevědomí a psychiku celkově. Hlavně si nový rok užijte, ať už bude jakýkoliv, bude 100% jedinečný a nebude se opakovat. Tak tedy…všechno nejlepší do roku 2016 :)!