Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

EasyBody: Životně důležité účinky hořčíku

EasyBody: Životně důležité účinky hořčíku EasyBody přináší unikátní variantu užívání hořčíku skrze kůži - jakožto nejúčinnější a nejrychlejší formu. Hořčík ulevuje od bolesti svalů, zvyšuje flexibilitu kloubů a je nezbytný pro celý organismus.
Kristýna Lexová
5,0 5
5

EasyBody: Životně důležité účinky hořčíku zdroj: pexels.com

Magnézium je velice významným prvkem, ale věděli jste, že jej nemusíte užívat pouze vnitřně? Transdermální magnézium je unikátní koncepcí, na kterou se zaměřila česká firma EasyBody, jak do těla okamžitě dostat hořčík, neboť je vstřebáván největším lidským orgánem - kůží. Účinky hořčíku tak působí nejen na vaši pokožku, ale i svalstvo, zároveň podporuje některé důležité metabolické procesy.

Hořčík neboli magnézium je velmi podstatným prvkem, se kterým souvisí celá řada dějů v našem organismu. Má vliv na funkci svalstva a celého pohybového aparátu, podporuje vylučování odpadních látek z těla a balancuje produkci energie. Magnézium je spojené s více než 800 procesy v těle a podporuje zdravý metabolismus celého organismu. Skvěle se vstřebává prostřednictvím pokožky a ovlivňuje správnou funkci vašeho těla.

Výhody užívání hořčíku skrze pokožku

Při vnější aplikaci se účinky magnézia dostaví výrazně rychleji než u hořčíku suplementovaného orálně (až 5x rychleji), dokonce se transdermální užití hořčíku označuje jako nejúčinnější (hned po přímé infuzi do krve). Kůže je, jak jistě víte, největší orgán lidského těla. A díky tomu, že je kůže porézní, je schopna skrze sebe absorpovat spoustu blahodárných látek a dostat je tak přímo a okamžitě do krevního řečistě, které je následně roznese po celém těle včetně svalů, kde je třeba právě hořčíku. Navíc transdermální hořčík můžete aplikovat jen na tu část, kde je potřeba (například bolavé nohy).

S EasyBody do nepohody

Firma EasyBody nabízející transdermální hořčík v podobě oleje ve spreji nebo vločkách do koupele je poměrně nováčkem ve světě obchodu, ale hned nám přináší velmi zajímavý produkt. Co zajímavý - hlavně užitečný! V sortimentu EasyBody najdete magnéziový olej ve spreji v 5 variantách:

  • Original - univerzální varianta pro psychické i fyzické vypětí, pro těhotné, děti, celiaky i vegany
  • Sport - vhodné pro sportovce; reguluje množství kyseliny mléčné, která může vést k únavě
  • Sensi - univerzální varianta pro všechny, zvláště ty s citlivou pokožkou
  • Flexi - pro správnou funkci svalů, zdravé kosti a flexibilitu kloubů
  • Dream - pro klidný spánek díky směsi chmele a esenciálních olejů levandule a majoránky
  • Magnéziové vločky - pro ultimátně relaxační koupel

Při doplnění hořčíku skrze pokožku tak ihned poznáte rozdíl, neboť svaly se začnou okamžitě regenerovat. Toto transdermální magnézium působí na zdravou funkci celého pohybového systému, podporuje rychlejší regeneraci unaveného svalstva a pomáhá proti únavě a vyčerpání. Působí proti křečím ve svalech či svalovým stahům. Pokud jste aktivní sportovci nebo jste absolvovali větší fyzickou zátěž, pak jistě oceníte variantu “Sport”, která kromě magnézia obsahuje také další důležité prvky, jako je N- acetyl – D – glukosamin, OptiMSM ®- dimethylsulfon, extrakt z máty peprné a rozmarýny lékařské. Lze jej používat jak před aktivitou, tak i během a po ní, kdy urychlí revitalizaci vašeho organismu.

Hořčík na klouby i citlivou pokožku

Pro zdravé klouby slouží magnézium Flexi, ve kterém najdete také extrakt z harpagofytu ležatého, libavky poléhavé a eukalyptu. Tento přípravek udrží vaše svaly a klouby v maximální kondici a pomáhá proti jejich bolesti a ztuhlosti. O citlivou pokožku pak bude pečovat varianta Sensitive, u jejíž látek nehrozí žádné podráždění kůže citlivějších jedinců.

Hořčík na kosti a věčné mládí

Magnézium samo o sobě také podporuje vstřebávání dalších důležitých minerálů, jako je například vápník, který je důležitý pro správnou hustotu a pevnost kostí. Zároveň podporuje detoxikaci těla a urychluje odplavování škodlivých látek. Tak přispívá k celkovému ozdravení organismu a i zpomaluje jeho stárnutí. Zároveň pomáhá tělu efektivně hospodařit s energií a celkově organismus činí odolnějším a silnějším.