Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na posilvestrovskou kocovinu

Jak na posilvestrovskou kocovinu Jak si pomoci od kocoviny přírodní cestou?
Ina Havránková
5,0 5
1

zdroj:

Silvestr, jakožto poslední den starého roku, si jistě zaslouží oslavit a také pořádně zapít… I téměř zapřisáhlí nepřátelé alkoholu si alespoň připijí o půlnoci skleničkou sektu a my ostatní, kteří až tak zapřisáhlí nepřátelé nejsme, o Silvestru většinou u jedné sklenky nezůstaneme.

Což o to, pokud to úplně nepřeženeme, většinou večer necítíme žádná negativa alkoholu, ale to ráno! Hlava třeští a bolí jako střep, žaludek jako na vodě, vyprahlo v krku a chuť se zahrabat do peřin a prospat celý den… Jenže, na Nový rok jsme často zváni na sváteční novoroční oběd a přijít na něj úplně zelení, to není to pravé ořechové. Což o to, dámy si alespoň mohou pomoci nějakou tou dekorativní kosmetikou, ale ani ta nedokáže přemoci nevolnost a bolest hlavy a navíc, pány zrovna nezachrání.

Jistě, v lékárnách je dnes poměrně hodně přípravků, které slibují, že od kocoviny pomohou, řada prášků pomůže alespoň na tu šílenou bolest hlavy, ale žaludek může podráždit ještě více, takže ve finále se vám může stát, že se po nějakém tom prášku proti bolesti budete cítit ještě krapet hůř než předtím. Tak co tedy s tím? Jděte na to přírodně! Existuje celá řada možností, jak se s kocovinou rychleji a hlavně šetrně vypořádat.

Přejít na sekci článku:

Hydratujte!

Hydratujte! zdroj: shutterstock.com

První a zásadní pomocí proti kocovině je dostatek tekutin. Možná se Vám bude zdát, že je to nesmysl, vždyť jste toho přece v noci vypili až až, jenže… alkohol organismus dehydratuje, takže čím víc jste toho vypili, tím víc si bude vaše tělo žádat vodu. Vzhledem k tomu, že bolest hlavy po alkoholovém dýchánku jde většinou ruku v ruce s žaludeční nevolností, příliš se nehodí čistá voda. Je těžká na žaludek a ve finále by vám mohlo být ještě víc zle nebo dokonce na zvracení.

Lepší alternativou jsou různé ovocné nebo zeleninové šťávy, které nejen, že tělu dodají dostatek životadárné vody, ale navíc obsahují i řadu vitaminů a minerálních látek, takže vaše tělo postaví poměrně rychle na nohy. Navíc obsahují i cukry, takže Vám rychle dodají energii a hlavně prospěšnou vlákninu, která je nejen velice důležitá pro správnou funkci střev a peristaltiky, ale také na sebe dokáže navázat zbytky alkoholu a vám se tak dříve uleví. Do ovocné nebo zeleninové šťávy zkuste přimíchat například šťávu z Aloe vera, goji, noni nebo rakytníku a uvidíte, jak rychle budete zase fit!

Skvělou volbou je také březová šťáva, která má nejen osvěžující chuť, ale i účinky. Obsahuje vysoký podíl antioxidantů, minerálních látek a dalších stopových prvků, které povzbuzují organismus a dodávají novou energii. Kromě různých druhů šťáv ale můžete sáhnout také po osvědčených bylinkových čajích, které vám kromě hydratace mohou pomoci i s dalšími nepříjemnostmi, které kocovinu provázejí, a to bolestí hlavy a žaludeční nevolností.