Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak přestat kouřit

Jak přestat kouřit Kouření má špatný vliv na naše zdraví a je proto třeba s ním přestat co nejdřív.
Jana Konečná
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Od závislosti pomůže voňavá terapie

Od závislosti pomůže voňavá terapie zdroj: shutterstock.com

Na kouření cigaret si vypěstujete nejen fyzickou závislost, ale také psychosociální závislost. Časem se totiž z kouření stane uklidňující rituál, a když jej vynecháte, tak máte nejen absťák kvůli závislosti na nikotinu, ale chybí vám vaše pravidelné uklidnění. U většiny lidí dochází ke zklidnění nervozity už během škrtání zapalovačem a zapalování cigarety, takže dodávka nikotinu na to zas až takový vliv nemá. Hodně lidí také začne kouřit kvůli svému okolí. Z nabízení cigaret, postávání před nekuřáckými podniky, či kuřácké pauzy v práci se totiž stává společenský rituál, ze kterého jste jako nekuřáci vyřazeni. Pokud se snažíte s kouřením přestat, překážkou vám může být i tento společenský „nátlak“.

Jak tedy posílit slabou vůli, zocelit psychiku a obrnit se proti nabízeným cigaretám od kamarádů? Na psychosociální závislost se osvědčila Bachova květová terapie a také aromaterapie.

Aromaterapie – uklidní vás vždy, když jste přehnaně napjatí a máte chuť sáhnout po cigaretě. Levandulový, muškátový, rozmarýnový nebo mátový éterický olej vám pomůže překonat nervozitu. Pokud si ale potřebujete prostě jen zvednout náladu po těžkém dni, sáhněte po pomerančovém, mandarinkovém nebo jakémkoliv z citrusových plodů. Růže dodá sebevědomí a odvahu. Výborně působí především na ženy, kterým navíc pomůže vyrovnat se s jejich ženskou stránkou a přijmout ji se vším všudy. Vůně heřmánku zahání chuť na cigaretu a podpoří vaši pevnou vůli, i když jde opravdu do tuhého.

Bachova terapie – má esence ušité přímo na míru pro posílení vůle, zahnání nervozity a dalších psychických problémů, na které používáme cigarety jako náplasti, nebo na ty, s nimiž se potýkáme během odvykací kúry. Přímo pro kuřáky, co chtějí přestat, je namíchaná Kombinovaná esence přestat kouřit, anti-smoke. Obsahuje esenci z ořešáku královského, jírovce maďalu, zeměžluče okolíkaté a dalších, které vám pomůžou vyrovnat se s nastávající životní změnou, uklidní vás, odeženou záchvaty vzteku a další projevy výbušnosti i pocity zoufalosti. Kdyby přišlo na nejhorší a bylo vám psychicky a/nebo fyzicky natolik špatně, že byste měli pocit, že už to prostě dál opravdu nezvládnete, podpořte organismus Krizovou esencí.