Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak přestat kouřit

Jak přestat kouřit Kouření má špatný vliv na naše zdraví a je proto třeba s ním přestat co nejdřív.
Jana Konečná
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

S fyzickou závislostí pomohou žvýkačky

S fyzickou závislostí pomohou žvýkačky zdroj: shutterstock.com

Fyzická závislost vzniká až po určité době, kdy se oddáváte užívání cigaret. U každého je tato doba jiná. Mezi kuřáky jsou dokonce i takové výjimky, co si závislost na nikotinu nevypěstují nikdy a mají „pouze tu psychickou“. Ti tedy opravdu mohou přestat, kdykoliv chtějí, jak rádi říkají. Jak si ale pomoci, pokud na sobě fyzickou závislost pociťujete a abstinenční příznaky vás ubíjejí?

Lékořicový čaj – místo pravidelného zapalování cigarety si vytvořte jiný rituál - čajový. Pro začátek zvolte čaj s obsahem lékořice. Ta totiž pomáhá zahánět chuť na cigarety a zároveň lépe se vyrovnat s bolením hlavy, žaludkem na vodě a dalšími abstinenčními příznaky.

Žvýkačky – většina lidí má při odvykání potřebu si cigaretu něčím nahrazovat a tak zvýší přísun různých bonbonů a dalších sladkostí, které si také strčí do pusy a vychutnají si je podobně rychle jako cigaretu. Kvůli tomu se na ně často jako nežádoucí odvykací efekt nabalí pár kilo navíc. Pokud vás tedy honí chutě, dopřejte si alespoň ty zdravější sladkosti. Místo cigarety se také doporučují žvýkačky. Když si dáte třeba ty ze žvýkací pryskyřice s šípkem, brusinkami nebo rakytníkem, nezaneřádíte si ještě víc tělo zbytečnými umělými přísadami, naopak mu dodáte dávku vitaminu C, který vám posílí po kouření oslabenou imunitu.

Siddhalepa Ayur elixír č. 13 Kanakasawaya – pomůže urychlit detoxikační proces a dostat z vašeho těla nános chemikálií co nejdříve. Zaměří se hlavně na regeneraci plic. Urychlí vykašlávání nahromaděného hlenu a oslabené plíce celkově posílí. Obsahuje taktéž nezanedbatelnou dávku vitaminu C, který vám kromě kvalitnější obranyschopnosti dodá také energii v boji vytrvat.

Související produkt
Čaj ayurvédský Cocoa Licorice Cinnamon, bio 40 g, 20 ks
Pukka / 139 Kč
Bylinný ajurvédský čaj Licorice & Cinnamon spojuje lehkou sladkou chuť skořice a lékořice spolu s jemně nahořklým kakaem.
Detail produktu