Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Mycí pěna Mádara

Recenze: Mycí pěna Mádara zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Odlíčení pokožky po dlouhém dni je základem zdravé pleti, to víme všechny. Obzvlášť, pokud ráno na tvář aplikujeme make-up a další líčidla. Správný odličovač má tedy za úkol stáhnout nejenom prach, pot ale i nános dekorativní kosmetiky. Z toho jasně vyplývá, že musí být docela silný a účinný, aby tenhle úkol bez ztráty kytičky zvládnul. Na druhou stranu, pokožku chceme odlíčit a vyčistit, ale ne přesušit a podráždit.

Díky své jemnosti a zároveň vysoké účinnosti se v první řadě nabízí hydrofilní olej. Můžete si vybrat z mnoha variant podle typu pleti a lze jej použít opravdu na celý obličej. Někomu se ale příčí s olejem odličovat oči a mít pak zamlžený pohled, někomu zas vadí používat olej na celý obličej, byť jej následně spláchne vodou.

Mnohem vyšší uživatelskou příjemnosti z hlediska mastnoty mají gelové odličovače, ale u nich hrozí hned dvě nepříjemnosti: nadměrné vysušování pokožky a/nebo štípání v očích. Když přesto trváte na účinném a šetrném odličování celého obličeje na mokro, zkuste sáhnout po jemné odličovací pěně.

Proč? Pěna nevysušuje a nedráždí, přesto dokáže perfektně odlíčit. Pěna je jemná, takže neštípe v očích a můžete s ní šmahem umýt celý obličej. Štípání se nemusíte bát obzvlášť v případě, pokud si vyberete pěnu se zanedbatelným obsahem jemných rostlinných tenzidů. No jo, ale jak to hlavně umývat, když je v tom málo pěnidel? Dobře, nebojte se.

Skvělým příkladem je mycí pěna od Mádary. I když obsahuje malé množství jemných pěnidel, vytvoří hebkou pěnu. Mohou za ni ony tenzidy a růžová voda, ale hlavně mechanická pumpička, která tekutinu prožene přes pěnicí mechanizmus. A krásná nevysušující pěna je na světě! Pěna není sice příliš hutná a po chvíli na obličeji se začne ‘rozpouštět’, ale na druhou stranu je velice jemná.

Recenze: Mycí pěna Mádara

Mycí pěna Mádara je jemná složením i svou vůní. Obzvlášť ta vůně vás upoutá. Přirovnala bych ji k lehké svěží vůni rozkvetlé letní louky chvilku po dešti. Cítit jsou jemné květinové tóny doprovázené růží. A právě růže hraje ve složení mycí pěny hlavní roli, přesněji řečeno, jedná se o růžovou vodu (pokud vám nevoní čistá růžová voda, je dost pravděpodobné, že vám nebude vonět ani tahle pěna). Kromě růže najdeme ve složení ještě výtažek z řebříčku, měsíčku lékařského a heřmánku. A taky nějaký ten rostlinný tenzid a vodu.

Na pěně je skvělé, že je díky vysokému obsahu růžové vody vhodná pro všechny typy pleti. Zklidňuje a nevysušuje. Zjemňuje a zanechává pokožku vláčnou. A můžete s ní bez obav i do očí. I přes svou jemnost ale pěkně odličuje, obzvlášť, pokud se líčíte jenom přírodní kosmetikou. Můžu ale říct, že si celkem obstojně poradí i s konvenční kosmetikou. Jen v případě řasenky v několika vrstvách či tekutých linek si po opláchnutí obličeje musíte vzít na pomoc vatový tamponek s trochou odličovače. Pokud se ale líčíte jen decentně nebo zcela přírodně, Mádara pěna se se šminkami vypořádá.

Po opláchnutí obličeje je pokožka čistá, ale přesto ‘nevrže’ jako po použití gelového odličovače a nepne. Avšak očista je opravdu důkladná. Osobně po odlíčení pěnou pokožku ještě tonizuji a vatový tampon zůstává vždy čistý.

Ačkoliv 150 mililitrové balení pěny nevypadá příliš velké, vydrží s vámi každodenní odličování téměř tři měsíce. Na celý obličej totiž stačí jen dvě zmáčknutí pumpičky a máte vystaráno s odličováním i čistěním celého obličeje, což se opravdu vyplatí.

Související produkt
Čisticí pěna 150 ml
MÁDARA / 499 Kč
Čisticí pěna jemně očišťuje pokožku na tváři a na krku. Odstraňuje make-up a nečistoty a pročišťuje kožní póry. Pěna nijak nevysušuje pleť, rovněž je možné ji používat na oblast okolo očí.
Detail produktu