Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Sportique Cooling Cream

Recenze: Sportique Cooling Cream Cooling Cream Sportique mi pomohl od bolavých svalů i kloubů, osvěžil je a zabránil návratu problémů.
Martina Koubová
4,7 5
3

Recenze: Sportique Cooling Cream zdroj: BIOOO.CZ

S Novým rokem přicházejí nejrůznější předsevzetí a s nimi také utrpení v posilovně, fitku či jiném podobném zařízení. Pohyb sice nějak výrazně nezanedbávám ani v průběhu celého roku, ale přeci jenom, trocha větší zátěže může být pro kancelářskou krysu smrtelná. Tedy, hlavně pro ty svaly, klouby a kolena... Určitě znáte ten pocit, kdy se druhý den po sportovní aktivitě můžete sotva pohnout a bolí vás celý člověk, že se ani nemůžete zasmát. Je jasné, že to chce nějakou masáž. Určitě vám dobře poslouží jakýkoliv kvalitní rostlinný olej, můžete jej dokonce vylepšit nějakým uvolňujícím protizánětlivým éterákem. Hodí se eukalyptus, cypřiš, grapefruit, máta, černý pepř,...

Oleje jsou sice účinné, ale jejich uživatelská příjemnost není zas tak vysoká. Nejlepší je aplikovat olej na navlhčenou pokožku a delší dobu se neoblékat, aby na oblečení neudělaly fleky… Místo oleje je lepší sáhnout po krému nebo gelu, který se do pokožky rychle vsákne, nezanechá mastnotu a zároveň uleví od bolavých svalů. A přesně takový - lehký, nemastný, chladivý- je Cooling Cream Sportique.

Celá ‘sportovní’ řada Sportique je na první pohled nezajímavá díky svým červeno- bílým lékárenským obalům, ale nenechte se zmást, obsah je mnohem lepší! Cooling Cream slouží jako chladivý stimulační krém po sportu či fyzické zátěži, díky éterickým olejům svaly osvěžuje a eliminuje riziko vzniku zánětu.

Recenze Sportique Cooling Cream

Krém má velice lehkou až tekutou konzistenci a snadno se vám může stát, že vám z tuby doslova uteče. Pokud ale nemáte v plánu masírovat velké plochy, postačí vám krému velice malé množství, takže buďte při dávkování opatrní. Vůně je výrazná, mentolová, avšak příjemná a osvěžující. Je dána hlavně vysokým obsahem mentolu a peprmintového, eukalyptového a borovicového éterického oleje. Ale tyhle éteráky nejenom krásně voní, ony i účinkují. Podrobila jsem je totiž dost náročné zkoušce.

Zas úplný lenoch nejsem, ale když přijdete do fitka a nahodíte rychlejší tempo, je to pro tělo šok, chápete… Takže mě na druhý den pekelně bolely svaly, obzvláště na stehnech, a také se ozývalo koleno (jsem po artroskopii). S mírnou nedůvěrou v řídký krémík jsem aplikovala na nejbolavější místa. Ač je krém tekutý, chvíli trvá, než jej do pokožky vmasírujete. Ze začátku cítíte pár minut příjemné chlazení, které na chvilku přejde do hřání a pak opět do chlazení. Tenhle efekt vydrží působit minimálně půl hodiny a je na rozbolavěné tělo velice příjemný. Velkým plusem pro mě je, že se okamžitě po namazání a bleskovém vsáknutí krému můžu obléct a nemusím se bát umaštěných svršků.

Ač jsem Cooling Creamu nedávala příliš velké šance, s rozbolavělým svalstvem si poradil už po dvou namazáních. Žádné bolavé paže, když je zvednete o 10 centimetrů vzhůru, žádná bolavá záda a chůze v předklonu.

Výrobce sice uvádí, že se krém má používat až po sportu, ale já jej aplikuji před i po cvičení. Přijde mi, že hezky prohřeje svalstvo a připraví jej na zátěž, zatímco po sportu osvěží, ochladí a tak nějak zklidní. Asi na tom krému něco bude, následující ráno po cvičení se totiž už necítím jako těsně před rozpadnutím. Svaly ani koleno nebolí a můžu se bez problémů pohybovat, jako bych večer před tím snad ani necvičila. A stoupající fyzičkou to asi nebude…