Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sportem ku zdraví

Sportem ku zdraví Aktivní sportování vyžaduje specifické kosmetické přípravky pro výraznější efekt.
Renata Ježková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Weleda nejen pro krásu

Weleda nejen pro krásu zdroj: shutterstock.com

Přestože Weleda je značkou notoricky známou, tak je tomu především pro její pečující kosmetiku a málo se ví o tom, že většinu její produkce tvoří holistické léčivé preparáty. Homeopatické léky z jejich produkce u nás, bohužel, neseženeme, ale i volně prodejné preparáty rozhodně stojí za vyzkoušení. Weleda využívá léčivého potenciálu bylin, který je ještě zesílen speciálními postupy pěstování, kterých biodynamické zemědělství využívá. Nám se tak do rukou dostávají přípravky, které jsou jednak naprosto čisté, jednak často daleko efektivnější než konvenční volně prodávaná léčiva na stejné problémy.

Notoricky známými bylinami pro své léčivé účinky jsou měsíček a arnika, tak není divu, že právě tyto jsou základem dvou přípravků, které využijeme doma nejčastěji. Měsíček je naprosto bezkonkurenční pomocník při hojení čehokoliv, ať se jedná o malé každodenní oděrky, škrábance nebo hlubší rány, které se nechtějí zacelit. Vybírat je možné ze dvou textur - gel a mast. Gel mírně chladí a ulevuje okamžitě po zranění a můžeme jej nanášet i na relativně čerstvé oděrky a poranění. Mast je určena spíše k regeneraci, kdy urychluje hojení, zmírňuje tvorbu jizev a zároveň pokožku chrání díky obsahu včelího vosku a lanolínu. Arniková mast, gel a tinktura jsou pak určené na bolesti namožených kloubů, šlach a svalů. Při akutní bolesti využijete tinkturu jako obklad a pro následné ošetření pak mast nebo gel.

Speciálním přípravkem je pak Venadoron, bylinné tonikum, které povzbuzuje krevní oběh a pomáhá od bolesti nohou. Ulevuje při křečových žilách a je skvělou prevencí jejich vzniku. Má čistě přírodní složení a je tedy vhodné nejen pro ty, kteří namáhají nohy celodenně v zaměstnání, ale i pro těhotné ženy, které často trpí právě na otoky nohou. Je možné ho používat dlouhodobě a díky nemastnému složení je jeho aplikace velmi rychlá a možná prakticky kdekoliv.