Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

V létě zhubněte a pak už nepřibírejte

V létě zhubněte a pak už nepřibírejte Chcete zhubnout? Nedržte dietu, ale změňte váš životní styl.
Redakce BIOOO.CZ
4,1 5
5

Přejít na sekci článku:

Jídlo a motivace

Jídlo a motivace zdroj: shutterstock.com

V předchozí části jsem uvedl, že si tělo zanášíme jídlem. Jak to bylo myšleno? Uvedu krátký příklad. Je oběd a vy si dáváte polévku. Po polévce sníte klasicky hlavní jídlo a dezert. Jídlo bylo díky polévce natolik rozředěno, že vaše trávicí enzymy mají o to horší práci. Na oběd jste si dali zeleninu a obilniny s masem a jako dezert něco ovocného. Tato směs teď ve vás vyloženě kvasí a hnije. Viděli jste někdy něco hnít? Je to škaredé a zapáchá to. V určitých místech se tvoří shluky baktérií, proti kterým neustále bojují bílé krvinky. V těle může vnikat zánět. Vařené jídlo překyseluje váš organismus. Překyselený organismus šetří na zásadách, a proto je ubírá z těch částí, kde jsou nejméně důležité (neplní tzv. životní funkce). A to nemluvím o tom, kolik chemie potraviny obsahují. Náš lymfatický systém si s tím už neví rady. Uzliny jsou větší a větší a toxiny se usazují prostě všude.

Jak nastavit jídelníček tak, aby tělo detoxikoval a také alkalizoval? Tuto schopnost má syrová strava, tedy konzumace tepelně neupravovaného ovoce, zeleniny, oříšků, listů atd. Znám ty vytřeštěné pohledy lidí, kterým toto osobně vyprávím. Proto se domnívám, že možná i vám přijde něco takového příliš radikální. Ono to ale vůbec radiální není. Syrová strava přesně splňuje požadavek, který vede ke zdravému a hubenému tělu: nahraďte nezdravé potěšení potěšením zdravým. Řadě lidem se díky RAW FOOD (syrové stravě – tento výživový směr se jmenuje vitariánství) podařilo nejenom zhubnout, ale taky se uzdravit z nejrůznějších dlouhodobých onemocněních.

Za změnou si jdeme tak silně, jak silně jsme motivovaní. Proto hledejte motivaci u pravých lidí. Třeba slečna Cecílie Jílková už v názvu svého webu upozorňuje, že se nají a zhubne. Cecílie je tak trochu jinou výživovou poradkyní. Nebude vám počítat kalorie, a ani to, jak moc jste se hýbali. Jednoduše vám poradí, jak si syrovou stravu co nejvíce užít. Můžete baštit kolik chcete. Po ovoci se totiž nepřibírá (pozn. s ořechy to nepřehánějte). Ovoce navíc tělo alkalizuje, i když je samo o sobě kyselé. (Lidé často žijí v omylu, že kyselé jídlo překyseluje, pH faktor se však neodvíjí od naší chuti, ale od obsahu kationtů, aniontů, minerálních a dalších látek.) Ovoce a tráva navíc tělo detoxikuje. Vitariáni do svého jídelníčku často zařazují tzv. superfoods, které tělo zbavují škodlivin. Nejvíce oblíbený je mladý ječmen, následně chlorellakokosový olej. Nedržte dietu, změňte váš životní styl! Budete se cítit skvěle a dosáhnete krásného štíhlého těla.