Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Intimní posilovna

zdroj: Shutterstock

Venušiny kuličky řada lidí vnímá primárně jako erotickou hračku sloužící k sexuálnímu uspokojení. Přitom jejich hlavní misí je zpevnění svalů pánevního dna, což je účinnou (a příjemnou) prevencí proti inkontinenci.

Co jsou venušiny kuličky?

Venušiny kuličky fungují na staletími prověřeném principu „kuličky v kuličkách“. Jedná se o dvojici spojených kuliček, uvnitř každé z nich se nachází menší kovová kulička. Ta při pohybu vytváří příjemné stimulační vibrace, které prokrví a zcitliví poševní stěnu. 

Při jejich používání můžete mít pocit, že vám kuličky vyklouzávají, což je žádoucí. Abyste je udržela “uvnitř”, začnete automaticky zatínat svaly pánevního dna a právě tím dochází k jejich posilování. Nejlepší na tomhle příjemném tréninku je, že ho můžete provozovat ať jdete na procházku, do práce, při šůrování domácnosti nebo romantické večeři s partnerem, která tak zaručeně skončí slastnou dohrou. Venušiny kuličky se zkrátka stanou vaším tichým a diskrétním společníkem i příjemným zpestřením partnerského vztahu.

Na prevenci není nikdy brzy

Posilování pánevního dna se doporučuje pro ženy v každém věku, zejména pak ženám po porodu, diabetičkám, po zánětu močového měchýře či ženám těžce fyzicky pracujícím. 

Svaly pánevního dna jsou také důležité pro správné držení těla, takže jejich posilování vám může pomoci předcházet bolestem zad, nepříjemným pocitům při močení, bolesti při menstruaci, pohlavním styku nebo fyzické zátěži.

Příznaky ochablého pánevního dna:

 • samovolný únik moči projevující se především při kýchnutí, kašli, sexu, smíchu, zvýšené fyzické aktivitě
 • bolestivý pohlavní styk
 • nedostatečné sexuální uspokojení
 • bolesti zad
 • opakované infekce močového měchýře

Příčiny ochabování svalů pánevního dna:

 • věk
 • porod
 • obezita
 • vytrvalý kašel
 • chronická zácpa
 • těžká fyzická námaha
 • hormonální změny

Jak vybrat ty pravé venušiny kuličky?

Zde platí jednoduché pravidlo. Pokud s kuličkami začínáte, vybírejte spíše větší kuličky s nižší hmotností. Postupem času pak můžete přecházet na menší a těžší kuličky, podobně jako přidáváte zátěž v posilovně. 

Nechcete-li kupovat stále nové kuličky, řešením může být set od značky Intimina, který obsahuje kuličky hned ve třech hmotnostech.

Nejčastěji jsou k dostání kuličky z lékařského silikonu opatřené smyčkou či poutkem, kterými je snadno vytáhnete ven.

Jak zavádět venušiny kuličky?

Není třeba v tom hledat složitosti. Udělejte si především pohodlí, zpočátku ideálně vleže. Naneste na kuličky lubrikační gel a zasuňte je co nejhlouběji do vaginy tak, aby koncová smyčka zůstala venku. Podobně, jako když zavádíte tampon. Zanedlouho byste si na ně měla zvyknout.

Intimnímu posilování věnujte ideálně alespoň 30 minut denně.

Sofistikovanější verze pro zkušené

Co takhle pomůcka, ze které přímo srší magická energie? Yoni vajíčko (vaginální vajíčko) je leštěný polodrahokam ve tvaru vejce, který se již tisíce let používá pro podporu revitalizace vaginální oblasti žen, a to v oblasti fyzické, ale i psychické. 

Cvičení s Yoni vajíčkem pomáhá nejen zpevnit vaginální stěny, také probouzí tkáně, orgány a svaly, podporuje nový růst nervů a zvyšuje celkovou citlivost. 


Už nic neodkládejte a udělejte něco pro své zdraví ještě dnes!