Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Coslys: Francouzská bio kosmetika, která vám sedne

Coslys: Francouzská bio kosmetika, která vám sedne Chcete čistou kosmetiku, vhodnou pro celou rodinu? Sáhněte po francouzské bio kosmetice Coslys.
Pavlína Klaudová
3,3 5
20

Coslys: Francouzská bio kosmetika, která vám sedne zdroj: biooo.cz

Coslys je jednou z Biooo oblíbených stálic. Ale proč? Je tomu tak proto, že nabízí velmi dobrou kvalitu za příznivou cenu. I proto, že si sedne se všemi typy pokožky a nabízí kvalitní, ekologicky šetrnou, jemnou péči pro celou rodinu od miminek až po seniory. Zkušenosti našich přátel, rodin i nás samotných zaručují to, že se k výrobkům od Coslysu vždy rádi vrátíte.

Za Coslysem hledej ženu!

Cherchez la femme (Za vším hledej ženu), je asi nejznámější francouzské přísloví. U Coslysu platí do puntíku. Jeho zakladatelkou je Jeanine Gabory, šarmantní Francouzka, která se potýkala s alergiemi na chemické sloučeniny v běžné kosmetice. Začala se více zajímat o složení produktů a jejich dopad na životní prostředí. Tato její zkušenost ji přivedla na cestu vlastního podnikání, které bylo koncipováno jako přímý domácí prodej přírodní kosmetiky.

To, že se firma rozrostla do dnešních rozměrů, je zásluhou Jeaninina syna Samuela. Ten založil v roce 1995 vlastní laboratoř a o osm let později stál při vzniku dnešní podoby Comptoir de Lys, což je oficiální název společnosti. Firma se specializuje nejen na výrobu kosmetiky, ale také ekologických čističů a hygienických prostředků pro péči o zvířata. Jejím cílem je nabízet vysoce efektivní produkty, které jsou šetrné k přírodě i lidem, ale přitom jsou cenově dostupné a vhodné pro všechny věkové kategorie.

Hlavní vlajková loď Comptoir de Lys je certifikovaná přírodní kosmetiky Coslys. Honosí se prakticky nejznámějším evropským certifikátem, kterým je ECO-CERT. Společnost, která certifikát udílí je výrazným hráčem na poli kontroly kvality přírodní kosmetiky a úzce se podílela na vytvoření evropské legislativy ohledně certifikace bio kosmetiky. Dlouhodobě spolupracuje se základnou Evropské Unie na soustavě dalších právních norem na ochranu spotřebitele.

ECO-CERT certifikace ukazuje spotřebiteli, že jeho kosmetický produkt neobsahuje látky, jakými jsou sporné sulfáty, PEGy, parabeny, že při pěstování rostlin nebylo použito GMO hnojiv, toxických barviv a dalších rizikových prostředků. Dále je Comptoir de Lys držitelem různých ocenění v oblasti přírodní kosmetiky, jak místních francouzských, tak mezinárodních. Je brána jako jeden z průkopníků čistě bio kosmetické produkce na území Francie a tvoří s dalšími devíti výrobci jádro asociace Cosmebio, která v roce 2000 vypracovala normy pro bio certifikaci kosmetických produktů na území Francie.

Coslys - rodinná kosmetika s respektem k přírodě

Společnost Comptoir de Lys, sídlící v údolí řeky Loiry v blízkosti města Chemillé, staví svou činnost výhradně na ekologickém hospodaření. A také na tradičních znalostech bylin, které díky novým technologiím přetavuje do moderní podoby. Veškerá kosmetická magie má společný jmenovatel, kterým je farma Jardins de la Chaltrie. Ta se specializuje na pěstování květin a rostlin a slouží jako výzkumné středisko pro vymýšlení vylepšených receptur. Všechny rostliny, použité ve výrobě, jsou pěstované bez chemických pesticidů, herbicidů a hnojiv, v naprostém souladu s předpisy bio zemědělství. Celý výrobní proces je postavený na naprosté šetrnosti k životnímu prostředí, s důrazem na místní suroviny, odehrává se v ekologicky šetrné továrně, postavené z obnovitelných zdrojů. Na vše kolem dohlíží biolog a toxikolog.

Coslys vhodný i pro přátele zvířat

Cruelty-free není jenom o certifikátu Leaping Bunny. Pokud chcete mít jistotu „něčeho víc“ než jen toho, že vaše kosmetika nebyla testovaná na zvířatech, tak taková certifikace prostě nestačí. Protože kosmetika bez krutosti nemusí nutně znamenat čistá kosmetika. Respektive, chcete-li, aby certifikace produktu zohledňovala více různých pohledů na výrobek, který používáte, je potřeba sáhnout ještě po jiné formě certifikace.

Protože nejde jenom o samotné testování produktů, které je v Evropě zakázáno od roku 2013, ale je potřeba mít garanci i dalšího etického a nenásilného zacházení se zvířaty. Comptoir de Lys úzce spolupracuje s organizací PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) a nepoužívá ve svých produktech žádné živočišné složky. Dlouhodobě bojuje za zákaz používání pravých kožešin a proti krutosti vůči zvířatům. A to už je hodně dobrý důvod k tomu, abyste si Coslys prostě a jednoduše zamilovali.