Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Crystal Spring Salt of the Earth - klenot mezi přírodními deodoranty

Crystal spring Salt of the Earth přírodní deodoranty zdroj: Biooo.cz

“Ještě se stříknu, ať nesmrdím a můžu vyrazit.” Ruku na srdce, kdo z nás tuto větu nepronese několikrát do týdne sám pro sebe třeba při spěchu na smluvenou schůzku? Antiperspiranty a deodoranty zastávají přední příčky kosmetické výbavy. Ať už jsme žena nebo muž - vedle zubní pasty, mýdla a dalších produktů denní potřeby... obohacují naše poličky v koupelně. Obvykle jich vlastníme hned několik, ženy je nosí s sebou v kabelkách, jiní mají svůj “deo” třeba v autě nebo v práci na stole. 

Dodávají nám pocit svěžesti a komfortu po celý den neboť působí jako blokátory potu. Díky tomu se cítíme fyzicky i duševně v klidu, pohodě a svobodně. 

Tito malí pomocníci existují hned v několika formách: jako jemný sprej, roll-on nebo tyčinka krémové struktury. 

Víte ale, jaký je rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem? Společným jmenovatelem obou typů výrobků je ochrana před nadměrným pocením, případně potlačení zápachu. Za ten mohou bakterie množící se na pokožce. A pach potu není příjemný ani nám, ani našemu okolí, stejně tak vzniklé skvrny na oblečení.

V čem se tedy liší?

Deodoranty neobsahují často diskutované, škodlivé hliníkové soli. Pouze hezky voní a jsou obohaceny o antibakteriální přísady, takže překrývají tělesné pachy, ale nezmírňují tvorbu potu.

Antiperspiranty naopak hliníkové soli obsahují a tím tvorbu potu eliminují. 

Proč jsou hliníkové soli škodlivé?

Aluminum chlorohydrate, aluminium chloride a další sloučeniny patří mezi nejčastěji používané hliníkové soli v antiperspirantech. Jejich účinek tkví ve vytvoření jakési ochranné bariéry na povrchu pokožky, tudíž pot nepronikne ven. A to chceme. Být v suchu. Proto je používáme. Ale! Absolutně si uvědomujeme rizika spojená s nadměrným užíváním takových přípravků a záškodníků pro naše tělo. Co se asi děje po proniknutí všech těch toxinů do organismu?! Toxické účinky hliníkových solí pro tělo byly prokázány, dokonce je známo, že mění strukturu DNA. Nejčastěji je hliník spojován se vznikem rakoviny prsu. 

Ovlivňuje receptory estrogenu, tedy hormonu jehož nerovnováha souvisí právě s vývojem rakoviny prsu. Propustnost pokožky pro tyto toxiny navíc výrazně zvyšuje holení. Boj těla s nežádoucími látkami se poté projevuje vznikem zánětlivých ložisek a to by měl být varovný signál, kdy je lepší antiperspiranty přestat používat.

Účinné, voňavé, bez rizika. To je oč tu běží

Jak tedy bojovat s nepříjemnými projevy pocení, aniž bychom do sebe skrze pokožku ládovali chemický koktejl? Snadno. Přejděte na přírodní deodoranty bez škodlivých sloučenin a vyhněte se tak možnému vzniku zákeřných nemocí.

Takové nabízí třeba britská značka Crystal Spring, specializující se na tvorbu 100% přírodních deo produktů již více než 20 let. Kvalita zaručena. Jejich produkty získaly několik prestižních ocenění a pyšní se dlouhotrvajícím účinkem a jemnými vůněmi. Celá řada produktů Salt of the Earth prošla testací „Vegetarian Society”, jsou tedy vhodné i pro vegany. Netestování na zvířatech je samozřejmostí. 

Deodoranty Crystal Spring dokonale odráží vášeň do přírodních produktů, důraz na etiku a chuť šetrně přistupovat k lidskému zdraví i životnímu prostředí. 

Kombinují v sobě sílu éterických olejů, bylinných extraktů, přírodního kamence a čistě přírodních vůní. Stanou se vaším společníkem na cestě za lepším zdravím, zajistí dlouhodobou ochranu a svěžest. 

Vyzkoušeno na vlastní kůži

ruka s květinou na zápěstí indikující pocit 'na vlastní kůži' zdroj: Unsplash

Salt of the Earth - deodoranty vybroušené k dokonalosti vyzkoušelo několik z nás na vlastní kůži.  Konkrétně jsme sáhly po dvou deodorantech ve spreji s vůní: Peony Blossom, Ocean Coconut a jednom kuličkovém: Roll-On Ambra Santal.
 
Přírodní alternativa antiperspirantů obsahuje potassium alum neboli kamenec. Jde o přírodní solný krystal vyskytující se v zemské kůře. Ten je známý pro své antibakteriální a adstringentní účinky, lehce stahuje kožní póry čímž zamezuje pocení a následnému množení bakterií na pokožce, které mohou za nepříjemný zápach. Oproti hliníku a zinku póry neucpává a nebrání přirozené detoxikaci organismu potem. 

Léto bylo parné, deodoranty obstály při opravdové zátěži. A naše postřehy? Za většího horka nebo při zvýšené fyzické námaze se hodí přes den znovu přestříkat - ideálně na “ošplouchnuté” podpaží, abyste se zbavili všech potenciálních bakterií. Jinak vydrží prakticky celý den. V globálu nám ze všech přírodních deodorantů Salt of the Earth účinkují opravdu nejlépe.

Nezanechávají na oblečení žádné bílé stopy, jako většina běžných deo přípravků. Což je pro některé z nás, jakožto milovnice černého oblečení, nedocenitelný bonus. 

Obsahují šetrné přírodní extrakty z rostlin, které chrání pokožku před podrážděním. Takže i když se oholíte těsně předtím, než půjdete ven a nastříkáte se na zcitlivělou oholenou pokožku, nehrozí vám žádné nepříjemné podráždění a pálení. 

Zahalí vás příjemnou, nevtíravou a svěží vůní bez zkresleného požitku. 

Co se týká roll-onu, je stejně účinný, komfortně se používá a hodí se jak pro ženy, tak pro muže. 

Další plusy:

Crystal Spring má snahu vyrábět produkty s minimálním dopadem na životní prostředí. Samotné deodoranty jsou 100% přírodní a HDPE obal je recyklovatelný. Další snahou je zavedení náhradních náplní pro deo spreje a kartonových obalů pro tuhé deodoranty.