Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

ATTITUDE - kosmetika s respektem k lidskému zdraví

Attitude produkty zdroj: Biooo.cz

Za vznikem kanadské značky Attitude stojí myšlenka, co se asi děje s lidským zdravím při používání množství kosmetických přípravků napěchovaných desítkami chemických složek, o dopadu na životní prostředí nemluvě. Proto vyvíjí takové produkty, které bez jakýchkoliv kompromisů obsahují pouze látky šetrné jak ke zdraví člověka („worry-free ingredients"), tak k planetě samotné. 

Filozofie značky

V Attitude věří, že svědomitý přístup k výrobě produktů je cestou za lepší budoucností. Proto se vydali na misi s posláním vyvíjet kosmetiku nikoliv s ohledem na finanční požadavky trhu, nýbrž reflektující potřeby nejen jejich vlastní, ale především jejich blízkých a všech, kdo se řídí stejně uvědomělým přístupem k životu: Znečišťujeme své domovy i přírodu, ohrožujeme zdraví naše i našich dětí - můžeme s tím něco udělat?

“Od té doby jsme si nepřestali klást otázky a nyní má naše perspektiva smysl: Abychom chránili zdraví nejen našich rodin, minimalizujeme dopad na planetu pro lepší zítřky a vždy budeme podporovat snahu, která dává smysl.”

K chemii jsou nekompromisní

Nebezpečné chemické látky v kosmetických a drogistických výrobcích jsou stále tolerovány a brány jako samozřejmost i přes jejich rakovinotvorné a toxické účinky. V produktech Attitude ale žádné takové nenajdete. 

Veškeré produkty jsou tvořeny výhradně z přírodních zdrojů bez živočišných složek - tudíž vhodné i pro vegany a testované v nezávislé laboratoři. Produkty Attitude tedy nejsou podrobeny testování na zvířatech. 

Věděli jste, že naše tělo vstřebává až 60 % všech látek z přípravků, které denně používáme? Ať už jde o mýdla, krémy, šampony, mycí prostředky nebo laky na nehty. Za tím vším se skrývá strašák moderní doby v podobě různých alergií, poruch imunitního systému, v horším případě až neplodnost nebo vznik rakoviny. Jde o důsledek nadměrného používání škodlivých látek obsažených nejen v kosmetice. Bohužel se nejedná pouze o prázdná slova, nýbrž o reálné následky. 

Ojedinělost výrobků Attitude ale netkví jen v čistotě složení a respektu k lidskému zdraví. I přes absenci chemických složek, běžně obsažených v konvenční kosmetice, si zachovávají schopnost pěnit a získají si vás svými překrásnými vůněmi bez syntetických náhražek. Mimoto originální veselé obaly minimalistického designu potěší jak děti, tak i dospělé a jsou 100% recyklovatelné!

A proč si Attitude zkrátka zamilujete na první vyzkoušení?

 • Obsahují více jak 95 % biologicky rozložitelných složek

 • Jsou hypoalergenní a vhodné i pro ty nejmenší

 • Všechny produkty krásně voní

 • Samozřejmostí jsou 100% recyklovatelné obaly

 • Nesou certifikaci EcoLogo, která potvrzuje šetrnost k životnímu prostředí a certifikaci EWG

 • Attitude je členem programu PETA („People for the Ethical Treatment of Animals“), což je největší nezisková organizace bojující za práva zvířat na světě

Všechny produkty Attitude jsou čistě z přírodních ingrediencí, tudíž nezatěžují vaše tělo ani přírodu škodlivými toxickými látkami. Mezi takové patří nejčastěji používané parabeny, silikony, hliník, tenzidy, umělá barviva, ftaláty nebo PPG a PEG glykoly. Tady jsme vám je sepsali:

Nejčastěji používané škodlivé látky

 1. Parabeny parabeny se řadí mezi konzervanty a jedná se o jeden z 20 nejčastějších alergenů. Ovlivňují hormonální aktivitu a zatěžují životní prostředí.

 2. Silikony: mají nepříznivý dopad hlavně na životní prostředí, neboť se jedná o látky nerozpustné ve vodě. Silikony jsou součástí zejména šamponů a kondicionérů. Vlas obalí, vytváří jakýsi ochranný film a ulpívá na něm i po umytí. Každým dalším mytím se tato vrstva zesiluje. Vlasy pak sice působí zdravě a hebce na pohled, ale vlasové vlákno zůstává nevyživené. 

 3. Hliník: patří do skupiny toxických solí, nejškodlivější z nich jsou např. Aluminum Chlorohydrate, Aluminum chlorid a další. Tyto soli jsou zpravidla součástí deodorantů, méně se díky nim potíme, protože mají schopnost uzavírat póry pokožky, čímž brání přirozené detoxikaci a dochází k mutagenním a karcinogenním účinkům.

 4. Tenzidy: používají se jako pěnidlo, změkčovadlo nebo emulgátor. Dráždí oči, nepříznivě působí na dýchací ústrojí a plodnost, podporují tvorbu lupů a celkové vysoušení pokožky.

 5. Ftaláty: do kosmetických produktů se přidávají pro zvýraznění vůně nebo jako rozpouštědla. Nepříznivý vliv mají na reprodukční ústrojí, ovlivňují hormonální systém a mohou ohrožovat funkci jater nebo ledvin.

 6. PPG a PEG glykoly: jde o syntetické emulgátory, tedy zahušťovadla. Mohou obsahovat karcinogeny a při jejich výrobě se vypouští do ovzduší velmi jedovaté plyny.