Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Faran: Kosmetika z pouště

Faran: Kosmetika z pouště Kosmetika Faran vznikla v Izraeli před zhruba patnácti lety. Její vznik byl inspirován životem na úpatí kráteru Ramon. Nehostinné podmínky a zářivé barvy okolní přírody tak stvořily unikátní kosmetiku.
Hana Bartušková
4,3 5
7

Přejít na sekci článku:

Velbloudí mléko

Přírodní kosmetika z pouště Faran zdroj: shutterstock.com

Kosmetika s obsahem mléka není až takovou raritou. Často můžete najít výrobky, které obsahují ať už samotné mléko nebo syrovátku. Sušená syrovátka je skvělá nejen pro své výživové hodnoty a pozitivní účinky na náš trávicí systém, ale také pro své hydratační a obnovující účinky na pokožku. Smícháním sušené syrovátky s vodou získáte velmi jemnou pleťovou masku s peelingovým efektem, která dokáže pleť vyživit, zjemnit, vyhladit, vypnout a dokonale hydratovat během několika málo minut působení.

Stejně prospěšné vlastnosti můžeme najít i u velbloudího mléka. To bylo po celá staletí proslulé svými regeneračními a hojícími vlastnostmi, stejně tak i výživným složením. Velbloudí mléko obsahuje velké množství tuků a bílkovin a oproti kravskému mléku až trojnásobné množství vitamínu C a desetinásobek železa. Je plné vápníku, vitamínu B a draslíku. Svým složením zlepšuje tonus pleti, vyhlazuje vrásky a pečuje i o namáhanou pokožku. Je hypoalergenní, antibakteriální a bývá doporučováno při lupénce.

Velbloudí mléko můžete najít jako jednu z hlavních složek v krémech nebo rostlinných mýdlech Faran. Řada pečujících mýdel Faran je vytvořena z olivového, kokosového a jojobového oleje, díky tomuto čistému přírodnímu složení mýdla nevysušují a jsou vhodná i pro suchou nebo citlivou pokožku. Je možné je použít i jako čistící pleťové mýdlo. Každé z mýdel je dále obohaceno o různé pečující složky, velbloudí mléko, jíl nebo mořskou sůl. Mýdlo s velbloudím mlékem pomáhá obnovovat strukturu pokožky, přispívá k jejímu zklidnění a podporuje přirozenou regeneraci.