Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Farfalla: Kouzelný svět bio kosmetiky a jedinečných vůní

Dětské produkty od Farfalla zdroj: Farfalla

Vítejte ve světě bio kosmetiky a éterických olejů v bio kvalitě! 

Pro “pionýrku” švýcarské organické kosmetiky Farfalla je už přes 30 let spojení mezi “květinou” a “silou” podstatnou součástí historie společnosti. 

Její vznik mají na svědomí 4 přátelé z dětství, kteří se v roce 1985 rozhodli spojit a využít své etnobotanické znalosti a vložit je do něčeho smysluplného. A tak přišla na svět Farfalla - inspirovaná hledáním harmonie mezi zdravím, myslí a přírodních krás.

O značce

Farfalla se od samého počátku věnuje výhradně organické kosmetice, v jejímž sortimentu naleznete i dětskou kosmetiku, a kosmetickým wellness produktům, kam spadají přírodní éterické oleje. Osvojila si jedinečný přístup k využití a kombinaci vonných esencí bez použití nadbytečných podpůrných látek, pracuje pouze s přírodními surovinami a zachovává tak úctu k přírodě, zvířatům i zdraví.

Společnost se z malé značky vyvinula v důvěrného poskytovatele certifikované organické kosmetiky (BDIH), jejíž ingredience mají vždy transparentní původ a pocházejí od lidí, kteří kromě vášně pro ekologické pěstování projevují i sociální závazek. 

Švýcarské kvalitě Farfalla dnes důvěřují zákazníci po celém světě. 

V jejím sortimentu najdou produkty pro čištění pleti, mýdla, sprchovou péči, tělovou péči, šampony, deodoranty i dárkové sady

Oceňují blahodárné účinky organické kosmetiky, související aplikační rituály a přírodní vůně pro zdraví, krásu a pohodu. Jejich produkty vás okouzlí nejen svou funkčností, ale i originálním designem. 

Výrobky značky Farfalla se pyšní certifikáty BDIH či NATRUE a mnohé z jejich produktů jsou vhodné pro vegany.

My jsme pro vás tentokrát otestovali produkty z řady dětské přírodní kosmetiky. A jaké z nich máme dojmy?

FARFALLA BABY JEMNÝ MYCÍ KRÉM RŮŽE 145 ML


Stejně jako pro sebe, i pro svou 11 měsíční holčičku chci jen to nejlepší i co se kosmetické péče týká a rozhodně nechci její tělíčko už odmala vystavovat syntetikou napěchovaným produktům. 

Sama mám k přírodní kosmetice blízko, používám své oblíbené značky, ale ráda zkouším a objevuji stále nové, jestli mi něco bude vyhovovat třeba ještě lépe. 

Proto jsem s nadšením vyzkoušela produkty od značky Farfalla, o níž jsem sama už nějaký čas uvažovala. Prvním testovaným produktem byl jemný mycí krém, který jsme zkoušeli po dobu cca 3 týdnů.

Jemný mycí krém s obsahem mandlového oleje a zklidňující růžovou vodou je vhodný na mytí tělíčka, nikoliv vlásků. Má hutnější a krémovější konzistenci, než jiné mycí přípravky pro děti a opojně voní po růži. Vůně je opravdu krásná, přirozená, neagresivní. 

Díky jemné konzistenci se pěkně roztírá, pokožka je po něm krásně hebká a vláčná. Lepší krém na mytí jsme zatím neměli.

FARFALLA BABY JEMNÝ VÝŽIVNÝ KRÉM NA TĚLO A OBLIČEJ RŮŽE 100 ML

Druhým testovaným produktem byl krém na tělo a obličej, který opět překrásně voní po růžové květové vodě. 

Ta vůně je tak příjemná, že neodoláte a po namazání děťátka si jím namažete i ruce. 

Konzistencí je znatelně hutnější, než jiná tělová mléka, přesto se báječně roztírá, nelepí a rychle se vstřebává do pokožky, kterou zanechá hebkou a jemně voňavou. 

Postará se i o dostatečnou hydrataci. Je to doslova pokušení pro maminku pořídit ho znovu - té vůně se nedá nabažit. 

Odteď máme jasno, kdo se stal naším favoritem v péči o pokožku po koupeli!

Ačkoliv by někoho mohla odradit vyšší pořizovací cena produktů, jejich složení a vlastnosti jsou skvělým odůvodněním a rozhodně se vyplatí do nich investovat. Obzvlášť jde-li o dobro vašich nejmenších.

Zklidňující fenyklový olej na bříško testovala naše další maminka na svém novorozeném chlapečkovi Denisovi, který je ještě kojen a trpí na plynatost. I přes to, že si hlídám stravu a dávám pozor na to, co jím, tak je plynatost opakovaným důvodem, proč se malý v noci i přes den budí pláčem a při pohybu jsou mírně slyšet prdíky. 

Po použití olejíčku a jemné masáži bříška se synovi vždy uleví a určitě nás teď bolesti trápí méně, než předtím. Nicméně jeho bříško si teprve zvyká na tekutou stravu v podobě mateřského mléka a tak nám nezbývá než doufat, že nebude trvat dlouho, než se postupně vytvoří dostatečné množství mikroflory. Olejíček jemně vonící po heřmánku a fenyklu je nám zatím dobrým pomocníkem.

 

Produkty od Farfally, které si zamilujete nejen vy: