Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Farfalla - krása na křídlech motýlů

Farfalla - krása na křídlech motýlů Švýcarská značka aromaterapeutické kosmetiky v sobě spojuje to nejlepší z přírody a vysoké etické standardy. Poznejte ji lépe.
Pavlína Klaudová
5,0 5
1

Farfalla - krása na křídlech motýlů zdroj: unsplash.com

Farfalla je u nás v Biooo pojem. Je tak trochu jiná, zvláštní, ale přesto na první pohled nenápadná a nevtíravá. Přitom dokáže přinést mnoho potěšení opravdu každému milovníku té nejlepší přírodní kosmetiky. Farfalla je značka, ke které se musíte propracovat. Ale když už po ní sáhnete do našeho regálu, už se jí z koupelny nezbavíte.

Švýcarská čistota inspirovaná motýly

Farfalla je švýcarská firma, která byla založená v roce 1982 a už více než třicet let dodává na trh úžasnou bio kosmetiku, která si získala srdce nejednoho fanouška. Její název je převzatý z italštiny, respektive v tomto jazyce znamená „motýl“. Farfalla si klade za cíl vyrábět prospěšnou a čistou bio kosmetiku za pomocí silných etických principů, s respektem k přírodě i lidem. A proč se zakladatelé této firmy nechali inspirovat zrovna motýly? Je to jednoduché. Byli fascinovaní jejich schopností metamorfózy (proměny). I naše pleť a tělo prochází metamorfózami, které můžeme aplikovat na proměnné cykly krásy člověka. Naše kůže se obměňuje podle stáří člověka v rámci 15 dní (u malých dětí) až 60 dní (zralá pleť). Produkty Farfally jsou speciálně navrženy tak, aby respektovaly tuto přirozenou obnovu pleti a napomáhaly pozvedat naši krásu v různých fázích života.

Farfalla otevřela svoji první přírodní parfumerii ve švýcarském Curychu v roce 1985. Díky neustálému růstu a tvrdé, poctivé práci, se povědomí o ní rozšířilo i do zahraničí a v průběhu více než třiceti let se z ní stala naprostá špička bio parfemářství. Pokud milujete zvířata, přírodu a esenciální oleje, padnete si s ní do noty. Farfalla se distancuje od pokusů na zvířatech, nepoužívá geneticky modifikované produkty ani nanotechnologické výrobní postupy. Výchozí materiály pro výrobu jsou vždy 100% ekologicky udržitelné. Všechny produkty Farfally jsou vyráběny s tím největším respektem k přírodě i člověku, vyznává pravidla férového obchodu. Využívá do nejpromyšlenějšího detailu široké znalosti aromaterapie i holistické péče o člověka a snaží se vyrábět kosmetiku, která má ozdravný účinek na lidské tělo i mysl.

Projekty Farfally

Farfalla se specializuje na čistě ekologickou výrobu a ochranu životního prostředí. Ústředí firmy v Usteru už roky využívá elektřinu z obnovitelných zdrojů a o to samé se snaží také u svých výroben. Veškeré obalové materiály, které jsou používány pro balení produktů, jsou ze zcela recyklovatelných materiálů, ať už se jedná o flakony na parfémy, papírové nebo plastové obaly. Společnost má vlastní ekologický standard „Grand Cru“. Ten je udělován ekologickým výrobcům, kteří mají určitý sociální závazek vůči nějaké znevýhodněné skupině. Jde např. o posilování postavení žen v Indii a Maroku, madagaskarský ekonomický projekt, který podporuje více než 2000 malých zemědělců nebo podporu jihofrancouzských žen, které se starají o zachování tradice sklizně divokých rostlin.

Velmi zajímavým projektem Farfally je Grant pro porodní asistentky. Ten zajišťuje dostupnou péči kvalifikovaných porodních asistentek pro chudé těhotné ženy v nejchudších zemích světa, aby se tak zlepšily podmínky péče o těhotnou a omezilo se riziko úmrtí matky nebo dítěte. Díky tomuto projektu mají i ženy na okraji společnosti možnost lepší zdravotní péče v období těhotenství a při následném porodu. Z každého zakoupeného výrobku od Farfally pomáháte získat finance na několikaleté školení porodních asistentek.

Co vše nabízí Farfalla

Farfalla nabízí vše, co potřebujete k tomu, abyste jeli na vlně bio krásy. Od výrobků pro péči o pleť, přes parfémy, až po perfektní lehké šampony. Velký výběr hydrolátů slibuje kvalitní zdroj energie pro ty, kteří milují kosmetický minimalismus. Dokáží skvěle posloužit jako mírné obnovující nástroje pro unavenou pleť, ale také jako součást lékárničky. Díky jejich všestrannému použití. Pokud hledáte opravdu dobrý low poo šampon a ještě jste Farfallu nezkoušeli, určitě to udělejte. Kromě toho, že jemně myjí vlasy a nezatěžují je, krásně (a hlavně dlouho) voní a díky obsahu éterických olejů je chrání, vyživují a povzbuzují jejich zdravý růst. Farfalla je značka, která je vhodná pro všechny, kteří chtějí používat opravdu přírodní kosmetiku s vysokým podílem účinných látek. I pro ty, kteří chtějí kvalitu za rozumné peníze. Pro všechny ty, kdo milují čisté a povznášející vůně a jejich nevšední kombinace. A navíc je skvělé to, že koupí některého z jejich výrobků můžete podpořit pár dobrých a smysluplných projektů.