Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krása jménem Urtekram ve své nejčistší podobě

Produkty od Urtekram zdroj: Urtekram

Ponořte se do čistého světa krásy a pociťte pečující účinky přírodních ingrediencí na pokožce i ve vlasech. Produkty Urtekram jsou bez konzervačních látek, veganské a nesoucí certifikaci Ecocert COSMOS. Pečlivě vybírané ingredience jsou z 99 - 100 % přírodního původu a produkty nejsou v žádné fázi procesu výroby testované na zvířatech. To vše v obalech na přírodní bázi s použitím co nejméně konvenčního plastu. Starají se tak nejen o vás, ale i o životní prostředí. Urtekram je první firma na světě, která již v roce 2000 získala BIO certifikaci pro celý svůj sortiment.

Nechte se rozmazlovat a užívejte si pocit, který trvá. Každý den.

Od vzniku až po současnost

Společnost Urtekram byla založena v Kodani v roce 1972 a v roce 2017 byla označena jako nejudržitelnější dánská značka podle indexu udržitelné značky. 

Dnes společnost sídlí v malebném Mariageru ležícím v severním Jutsku, v jedné z nejkrásnějších částí Dánska, kde vyrábí své přírodní a ekologicky certifikované kosmetické výrobky pro všechny potřeby. Jejich produkty najdete v obchodech po celé Evropě a ve ve velké části zbytku světa.

Společnost Urtekram byla založena v době, kdy se objevil průkopnický duch, pocit sounáležitosti a povědomí o životním prostředí. 

Organické produkty v té době představovaly idealistickou srdeční záležitost jen pro pár lidí. To však byl začátek cesty, díky níž se celé Dánsko - a Skandinávie - stalo mnohem udržitelnějším a uvědomělejším.

Tito vizionáři zahájili cestu založením malého obchůdku v srdci Kodaně, kde prodávali koření a výrobky zaměřené na přirozený, jednoduchý a čistý životní styl. 

Podnikatelský duch se brzy ujal, řada produktů se rozrůstala až vznikla společnost Urtekram, která kromě kosmetiky a koření nabízí i potraviny z ekologického zemědělství.

Boj za udržitelnější svět

Je jasné, že ekologie je pro Urtekram skutečnou srdeční záležitostí. Věděli jste však, že také aktivně bojují za lepší a udržitelnější svět? To platí pro celý řetězec, od jednotlivých pěstitelů až po balení a přepravu zboží.

Společnost uzavřela pakt s organizacemi Plastics Initiative a Transport Initiative a v roce 2019 postupně řešili otázku používání plastů na rostlinné bázi pro všechny obaly tělové i vlasové kosmetiky. 

Jednotlivé produktové řady jsou rozlišovány barevným designovým obalem a vybere si z nich opravdu každý. Papírové obaly mají dokonce certifikaci FSC, což zaručuje, že dřevo pro výrobu papíru odebírají z udržitelných lesů jejichž cyklus zůstane nedotčen.

Méně výrobního odpadu

Kromě toho se podílejí na minimalizaci vzniku odpadu při výrobě a produkty, které z nějakého důvodu nelze prodat, darují dánským humanitárním organizacím.

Solární panely a bioplyn

Ke snížení spotřeby energie přijímají řadu opatření:

  • Solární články pro výrobu elektřiny pro sklad
  • Zelenou elektřinu získávají z vodní energie
  • K vytápění skladů používají bioplyn
  • Snížení teploty ve výrobě = snížení spotřeby energie

Dvě novinky s omamnou kořeněnou vůní jsme vyzkoušeli za vás: 

BIO DENNÍ PLEŤOVÝ KRÉM KOŘENĚNÝ POMERANČ 50 ML

Krém má lehounkou konzistenci a skvěle sedí suché i smíšené pleti. Jemně voní po pomerančích a koření, vůně je příjemně osvěžující. Snadno se nanáší a rychle vstřebává, aniž by zanechal pocit mastného filmu. 

Ve složení bych vypíchla úžasně hydratační šťávu z Aloe vera a kyselinu hyaluronovou, která v pokožce váže vlhkost. Po nanesení krému jsem měla ihned pocit vyživené, nezatížené pleti, který vydržel celý den. Krém skvěle sedne i pod CC krém nebo make-up.

BIO ČISTICÍ GEL KOŘENĚNÝ POMERANČ 150 ML

Čisticí gel jemně a šetrně zbaví pokožku nečistot, skvěle funguje samotný, ale já jsem si ho oblíbila jako součást mé rutiny dvoufázového čištění pleti. 

V prvním kroku tedy použijete k vyčištění pleti přípravek na olejové bázi, ve druhém pak dočistíte pleť buďto gelem nebo pleťovým mlékem. 

Čisticí gel s pomerančem pokožku nádherně vyčistí a celkově rozzáří - opět obohacený o úžasnou Aloe vera, která se postará o to, že vaše pokožka zůstane dokonale hydratovaná. Vyloženě hydratační bomba! Stal se úžasným pomocníkem v mé každodenní beauty rutině a doporučila bych ho zejména majitelkám sušší pokožky.

 

Pomáhejte bojovat za udržitelnější svět s produkty Urtekram: