Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní zubní pasty: otázky a odpovědi

Přírodní zubní pasty: otázky a odpovědi Zdravé zuby s přírodní zubní pastou a ústní vodou.
Hana Bartušková
5,0 5
11

Přírodní zubní pasty: otázky a odpovědi zdroj: istockphoto.com

Asi víte, že přírodní zubní pasty jsou šetrnější nejen k životnímu prostředí, ale také k zubům jako takovým. Mají jemnější složení, neobsahují průmyslová pěnidla ani další chemikálie, nejsou v nich umělá barviva nebo parfemace. A přírodních past je dneska už na výběr snad od každé druhé značky přírodní kosmetiky. Pokud jste ale zatím přírodní péči o zuby nezkusili, tak v tom možná tápete a nejste si jistí. Bude to stejné jako s obyčejnou pastou? A nejsou třeba ty přírodní horší ve výkonech a nečistí třeba hůř? A jak je to s citlivými zuby a s dalšími problémy. Není nic jednoduššího, stačí se zeptat, na každou otázku máme odpověď.

Otázka: Je přírodní pasta dostatečně silná?

Odpověď: Zubní pasta Sole od Weledy!

Je pravda, že přírodní zubní pasty jsou šetrnější a mají jemnější složení než chemické zubní pasty plné sulfátů a dalších agresivních chemikálií. To ovšem vůbec neznamená, že by přírodní pasty čistily méně než ty běžné „drogérkové” a že by nedokázaly dostatečně bojovat proti zubnímu kazu. Že tomu nevěříte? Tak je na čase vás přesvědčit v praxi. Kupte si solnou pastu od Weledy a poznáte, že jste vlastně nikdy ještě neměli tak čisté zuby. Pasta Sole je nepěnivá a obsahuje drobné krystalky mořské soli. Ty jsou zodpovědné nejen za trošku nekonvenční příchuť, ale především dokáží dokonale vyčistit zuby i dutinu ústní.

Otázka: Dokáže přírodní zubní péče osvěžit dostatečně dech?

Odpověď: Argital Aromatická zubní pasta se 7 esenciálními oleji!

Chemické zubní pasty jsou voňavé a dokáží skvěle osvěžit dech. Ať už díky přidané parfemaci nebo díky průmyslovým pěnidlům. Dokáží to samé i přírodní zubní pasty? Samozřejmě, že dokáží. A umí to dokonce lépe než chemické alternativy. Šetrně, jemně, ovšem bez kompromisů v účinku. A to vše díky esenciálním olejům. Zubní péče od Argitalu s esenciálními oleji velmi jemně vyčistí zuby a pomáhá bojovat proti zubním kazům. Zároveň má jemnou kořeněnou chuť a vůni a to vše díky esenciálním olejům z anýzu, hřebíčku, skořice, citrusů, máty, tymiánu a eukalyptu. Osvěžuje dech a navíc chutná skvěle.

Otázka: Umí přírodní zubní pasta vybělit zažloutlé zuby?

Odpověď: Argital Bělící zubní pasta s propolisem a dentie!

Zní to zvláštně a možná tomu nebudete věřit. Je v tom dentie, něco málo glycerinu, přírodní jíl, mořská sůl, propolis a pár kapek éterických olejů. Složení je jiné, než můžete najít u běžné zubní pasty. Bez pěnidel, bez bělicích látek, bez dalších chemikálií. A stejně to je jedna z nejúčinnějších bělicích past. S přírodním složením, s jemným abrazivním práškem dentie proti zažloutlému odstínu zubů, s přírodním jílem pro dokonalou čistotu a s propolisem pro jeho hojivé účinky. Zubní pasta dokáže bojovat proti nežádoucímu zbarvení zubů a také proti slabým dásním. Zklidňuje, léčí různá poškození v dutině ústní a pomáhá udržovat zuby čisté, krásné, svěží a především bělejší s každým použitím.

Přírodní zubní pasty: otázky a odpovědi

Otázka: Jsou zubní pasty s přírodním složením vhodné pro citlivé zuby?

Odpověď: Ratanhová zubní pasta od Weledy!

Péče o citlivé zuby je vždycky oříšek. Zubní pasta pro citlivé zuby by měla být nejen nedráždivá, ale ideálně by měla zuby i posilovat proti projevům citlivosti. Jak na to? S jihoamerickou ratanhou. Kořen ratanhy má výrazné antiseptické, antibakteriální a adstringentní účinky. Pomáhá tak bojovat proti zubnímu kazu a zároveň posiluje dásně i zuby a mírní záněty. Je skvělý i proti aftům a paradontóze, při pravidelném používání zlepšuje celkový stav dutiny ústní a zvyšuje odolnost proti vnějším vlivům, jako je chlad či teplo.

Otázka: Je přírodní zubní péče vhodná pro děti?

Odpověď: Dětská zubní pasta od Coslys!

Samozřejmě je přírodní zubní pasta vhodná i pro děti. A mnoho značek přírodní kosmetiky nabízí i péči o dětské zuby. Dětskou zubní pastu najdete u Weledy, Lavery nebo Urtekramu. A rozhodně doporučujeme vyzkoušet jahodovou zubní pastu od Coslys. Ta velmi šetrně čistí dětské zuby a navíc skvěle chutná, protože obsahuje výtažky z pravých jahod. Díky tomu pasta dětem chutná a budou se na každé čištění zubů těšit. Zubní pasta dále obsahuje Aloe vera a glycerin, které pečují o dásně, stévii, která dodává sladkou příchuť, a oxid křemičitý, který má jemné abrazivní účinky a čistí zuby.

Otázka: Existují ústní vody s přírodním složením?

Odpověď: Ústní voda pro kompletní ochranu od Coslys!

Ústní vody s přírodním složením jsou plné přírodních látek, které pomáhají proti zubnímu kazu, a také plné esenciálních olejů, které osvěžují dech a skvěle voní. V ústní vodě od Coslys najdete například zelený čaj. Ten bojuje proti zubnímu kazu i zubnímu plaku a spolu s pšeničným alkoholem pomáhá udržovat zuby čisté, také udržuje bakteriální floru na optimální úrovni. A máta peprná se stará o svěží dech.