Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sofistikovaná péče o pleť

Sofistikovaná péče o pleť Cesta ke krásné pleti díky sofistikované pečující kosmetice.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Existuje mnoho pohledů na péči o pleť. Můžete kombinovat produkty, značky i použití. Můžete si nakoupit, v koupelně vystavit a neúnavně používat tuny lahviček. Vrstvit krémy, séra, tonika, kombinovat čistící přípravky a mazat ostošet. To je ta maximalistická cesta. Nebo je vám možná bližší spíš minimalismus, umyjete se ráno čistou vodou, namažete se 100% rostlinným jednodruhovým olejem a po večerech si mícháte vlastní krémy. Přírodní péče je vaším motem. A víte o tom, že nic se nemá přehánět?

Existuje totiž i zlatá střední cesta. V jednoduchosti je krása a laboratorně ověřená kosmetika nabídne vaší pleti o trochu více než obyčejný jojobový olej. To si uvědomila v posledních letech i celá řada kosmetických firem a nabídla nám pečující kosmetiku, která se o pleť postará sofistikovaně a lépe ovšem bez zbytečných složitostí. Pai, Evolve, S5, Balance Me, Nourish, Essential Care, Balm Balm, Naobay... na této vlně vznikla v posledních letech řada nových značek, které mají mnoho společného, i když je každá z nich jiná.

Přejít na sekci článku:

Přírodní pečující kosmetika nové doby

Přírodní kosmetika nové doby zdroj: shutterstock.com

1. Novým značkám záleží na složení. Protože stejně tak, jak jsme to, co jíme, tak naše kůže je tím, co na ní mažeme. Vyhlasme konec levným krémům postavených na minerálním oleji nebo parafínu. Moderní pečující kosmetika nabízí alternativu, která těží ze složek, jako je Aloe vera, rostlinné oleje a přírodní másla. Na složení krému totiž záleží nejvíc!

2. Sofistikovaná péče se ovšem nespoléhá jenom na sílu přírody, ale pro maximální účinnost ji kombinuje s vědeckým výzkumem a vědeckotechnologickým pokrokem. Odlehčené verze rostlinných olejů, maximálně účinné rostlinné extrakty nebo proteiny získané z mořských řas. To vše vám nabídne efektivitu získanou z přírody.

3. Stále více výrobců se odklání od naddimenzované péče o pleť a výrobě širokého sortimentu. Často u jedné značky najdete třeba čtyři druhy krémů, dvě tonika a dva čistící pěny. A to stačí. Není třeba nic víc, pleť stačí jenom vyčistit, tonizovat a poté dostatečně hydratovat.

4. Za sofistikovanou péči o pleť si připlatíte. Ale nebojte. Sice to není drogérková Nivea, ale ani parfumérkový Chanel, je to zlatá střední cesta. Navíc u přírodních značek víte, za co platíte. Za kvalitní ingredience, které jsou odborně zpracovány a které přináší výsledky, které slibují. A to je přece k nezaplacení.