Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

TIERRA VERDE: Cesta za čistou planetou

TIERRA VERDE: Cesta za čistou planetou Tierra Verde je československá značka, pod kterou spadají další značky, jako je všemi známá ekodrogerie Yellow & Blue, dále pak Casa Organica nabízející produkty z biobavlny nebo například menstruační kalíšky Gaia Cup.
Redakce BIOOO.CZ
4,0 5
5

TIERRA VERDE: Cesta za čistou planetou zdroj: tierraverde.cz

TIERRA VERDE je československá společnost sídlící v Brně. Vyvíjí výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejpříznivějším vlivem na člověka, společnost a planetu.

S láskou a úctou k zemi vyrábí ekologickou drogerii YELLOW & BLUE, menstruační kalíšky GAIA CUP, biobavlněné produkty CASA ORGANICA i produkty z původně odpadových materiálů pod značkou BORN AGAIN. Podnikají po svém z hlubokého přesvědčení, že takto je to správně, a dělají to nejlépe, jak dovedou. Nepracují, aby tvořili zisk, ale tvoří zisk, aby i nadále mohli sloužit světu.

Věří, že svět, ve kterém žijeme, si tvoříme sami svými každodenními skutky a rozhodnutími.

Každé dnešní rozhodnutí, každý čin je volbou toho, jak chceme, aby svět vypadal zítra. Věří, že vždy existuje alternativa, jde jen o to, ji nají a, nebát se vydat neprošlapanou cestou.

Toto přesvědčení stálo už u zrodu firmy. Zakladatelka TIERRA VERDE Nataša Foltánová hledala šetrnou drogerii, která by po spláchnutí do septiku nekontaminovala půdu na její zahrádce, a zaujaly ji mýdlové ořechy, které se staly základem řady k přírodě šetrných produktů YELLOW & BLUE.

TIERRA VERDE: Cesta za čistou planetou

Dnes pod značkou YELLOW & BLUE najdete výrobky pro praní, mytí nádobí i úklid, které neobsahují ropné deriváty, fosfáty/fosfonáty, chlór, syntetickou parfemaci, enzymy, barviva, odpěňovače ani opticky zjasňující látky. Zejména u pracích prostředků platí, že nechtějí nabízet výrobky, které jsou účinné díky vyššímu obsahu chemických látek. Raději zákazníky učí, jak nakombinovat několik základních produktů, s nimiž si poradí téměř v každé situaci.

Předávají nejen znalosti o tom, jak prát či uklízet s co nejnižším dopadem na planetu a vlastní zdraví. Snaží se zákazníkům přiblížit, jak fungují přírodní i konvenční prostředky, aby se dokázali sami rozhodnout, co je pro ně přijatelné a co ne. Tato znalost lidi vede k vlastnímu úsudku a k zodpovědnosti za vlastní rozhodnutí. A takové zákazníky TIERRA VERDE chce především.

V TIERRA VERDE dělají věci, které je baví a u kterých věří a cítí, že mají smysl. S tím souvisí i to, že se sortiment společnosti TIERRA VERDE stále rozšiřuje. Menstruační kalíšek GAIA CUP nahradí tisíce jednorázových vložek a tampónů. V řadě CASA ORGANICA nabízí biobavlněné ručníky, osušky, ložní prádlo i tašky a sáčky pro bezobalový nákup. Podporují používání biobavlny, protože konvenční pěstování a zpracování bavlny je spojeno s používáním obrovského množství toxických agrochemikálií.

Velkým tématem jsou také obaly. Chtějí minimalizovat množství použitých plastů, proto vyhlásili Obalovou evoluci. Kde je to možné, nahrazují v baleních plast papírem. Odpadový materiál z výroby ekodrogerie přetváří na krásné a užitečné věci - třeba na obálky nebo praktické tašky a pouzdra. A když už jsme zabrousili k zero waste - v České a Slovenské republice založila TIERRA VERDE síť bezobalových stáčíren ekodrogerie YELLOW & BLUE.

Věří, že výrobky, které všichni společně tvoříme, jsou obrazem nás samých, jsou vyjádřením našeho pohledu na svět. Nechtějí automatické stroje, pracují převážně rukama a z jejich výrobků je to také cítit. Láska, vášeň a radost, se kterými je tvoří, se koncentrují v jejich duši. Jsou pro ně nástrojem, prostřednictvím, díky kterému pomáhají vytvářet takový svět, jaký chtějí, aby byl.

Související produkt
Máchadlo prádla s levandulovou silicí 1l 1 l
Tierra Verde / 164 Kč
Máchadlo spolehlivě rozpouští sražené zbytky mýdla, prádlo je měkčí a barvy jasnější.
Detail produktu