Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

TIERRA VERDE: Vždy existuje alternativa

Praní prádla s Yellow & Blue od Tierra Verde zdroj: Tierra Verde

Vše začíná myšlenkou. Posláním TIERRA VERDE je (znovu) objevovat, vyvíjet, vyrábět a nabízet produkty denní potřeby s co nejmenším dopadem na zdraví lidí a životní prostředí. Při práci na recepturách eko drogerie a eko kosmetiky zastávají chemický minimalismus. Výrobky neobsahují ropné deriváty, syntetické parfémy, barviva, průmyslová pěnidla ani dráždivé anionaktivní tenzidy a nejsou testované na zvířatech. Pamatují na naši planetu i na lidi s tou nejcitlivější pokožkou.

Respekt ke zdraví i k přírodě

Všechny produkty jsou koncentrované a snadno biologicky odbouratelné. Typickými surovinami pro výrobu stálic na praní, mytí nádobí a úklid jsou extrakt z mýdlových ořechů, kyselina citronová nebo jedlá soda. Množství produktů se pyšní přísným označením Ecogarantie® a mají nejnižší možnou ekologickou stopu. Získání osvědčení vyžaduje splnění mnoha dalších nároků: výrobky obsahují jen přírodní ingredience rostlinného původu v BIO kvalitě (existují-li) a důležitý je i dopad na přírodu v celém životním cyklu produktů. 

Sortiment původně zaměřený zejména na přípravky pro praní a úklid stále rozšiřují. Mezi nejoblíbenější kosmetické produkty patří tekutá mýdla, šampony a sprchové gely nebo pratelné odličovací tampony. Důraz kladou také na výrobky pro bezobalovou, bezplastovou a bezodpadovou – zero waste – domácnost. BIO bavlněné sáčky a tašky, menstruační kalíšky a vložky, dřevěné kartáče a hřebeny, kuchyňské žínky a utěrky, nerezová brčka, voskované ubrousky a dózy, to vše pomáhá tisícům z nás žít ohleduplněji. 

EKO certifikáty

Dřevěné výrobky mají certifikaci PEFC a BIO bavlněné vychytávky zase certifikát GOTS. Obě označení zaručují nejen pozitivní vliv na udržitelnost, ale i etické aspekty pěstování a výroby. Příběhy všech věcí totiž souvisí i s životy lidí, kteří jejich vzniku přispěli. Tématem jsou pro TIERRA VERDE i odpady. Zdánlivě nevyužitelný materiál přetváří a vrací do života pod značkou BORN AGAIN a kde mohou, nahrazují plastové obaly papírem. Zároveň je TIERRA VERDE průkopníkem v bezobalové drogerii na českém trhu. Od roku 2017 rozvíjí v České republice a na Slovensku koncept bezobalových stáčíren eko drogerie a eko kosmetiky. V době, kdy čtete tyto řádky, je jich už více než 300 a nové přibývají.

Výrobky TIERRA VERDE jsou zkrátka zhmotněnou filozofií, díky které se snaží budovat svět, ve kterém chtějí žít.

Co jsou mýdlové ořechy?

Mýdlové ořechy pocházejí ze stromu Sapindus mukorossi (domorodci mu říkají reetha) rostoucího v Indii, odkud je TIERRA VERDE také odebírá. Ořechy jsou bohaté na saponiny, které jsou důvodem, proč se z těchto ořechů stal opravdový přírodní poklad. Saponiny při kontaktu s vodou pění a odmašťují a lidé v Indii či Nepálu je pro tuto schopnost využívají už tisíce let k očistě těla i na praní.

Mýdlové ořechy tvoří základ všech pracích gelů TIERRA VERDE - YELLOW & BLUE, ať už sáhnete po lahvi v obchodě, objednáte na e-shopu nebo zavítáte do nejbližší bezobalové prodejny, kde si gel natočíte do vlastní nádoby. Vždy máte jistotu, že perete skutečně ekologicky. 

Ke spolupráci si pečlivě vybírají své dodavatele, s nimiž pak navozují úzký kontakt, kladou co nejpříznivější důraz na propojení kvality, ceny a etických rozměrů vzniku každé věci.

Sklizeň ořechů z volně rostoucích stromů reeha a následný vysoký podíl ruční práce při jejich zpracování je pro místní ženy zdrojem příjmů a nezávislosti.

Zpracované ořechy jsou do Evropy přepravovány lodí v krabicích, které společnost dále využije.  

Čistá domácnost i svědomí s Tierra Verde - Yellow & Blue

Pod značkou TIERRA VERDE - YELLOW & BLUE najdete produkty pro praní, mytí nádobí i úklid čistého přírodního složení. Stabilitu a účinnost aktivních složek tekutých výrobků podporuje používání revitalizované vody. Zejména u pracích prostředků platí, že nechtějí nabízet výrobky, které jsou účinné díky vyššímu obsahu chemických látek. Raději zákazníky učí, jak kombinovat několik základních produktů, s nimiž si poradí při úklidu celé domácnosti.

Začni s tím hned teď… Proč prát s Tierra Verde - Yellow & Blue? 

Snahou společnosti je dokázat lidem, že eko praní není žádná věda a že malou změnou můžeme společně získat víc. Všichni. 

  • trvale udržitelný způsob života
  • nezatěžujete přírodu zbytečnou chemií
  • prostředky jsou nanejvýš šetrné k vašemu zdraví, vhodné i pro ekzematickou pokožku
  • mezi kvalitou a účinností nedělají kompromisy 
  • myslí na všechny, přípravky jsou vhodné i na dětské prádlo
Praní s Tierra Verde - Yellow & Blue

 

Perte šetrně s Tierra Verde - Yellow & Blue: